Qualcomm porazil Apple, který mu tak bude muset zaplatit téměř miliardu

Qualcomm porazil Apple, který mu tak bude muset zaplatit téměř miliardu
2019-03-21T15:39:30+02:00
• 21. 3. 2019
3

Několik měsíců probíhal soudní proces mezi společností Apple a Qualcomm, přičemž druhý jmenovaný výrobce zvítězil. V té době šlo o porušení patentu, kterého se dopustila společnost s logem nakousnutého jablka. 

Soud zjistil, že telefony iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X porušily hned dva patenty, z nichž jeden je určen pro „flashless booting“. Velmi jednoduše řečeno – jde o technologii, která umožňuje chytrému telefonu rychle se připojit k internetu, a to ve chvíli, kdy dojde k odstranění samostatné flash paměti. 

Druhý patent se pak týkal technologie umožňující rychle a efektivně přenášet data skrze internet z bodu A do bodu B. V tomto případě se technologie chovala jako chytrý „dopravní policista“ mezi procesorem a modemem.

Qualcomm obhájil všechny své patenty

Kromě toho bylo zjištěno, že modely – iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X – také porušují další patent od společnosti Qualcomm. Zde se jednalo o technologii pomáhající zlepšovat výkon, grafiku hry a životnost baterie. Konečné rozhodnutí soudu je pro výrobce procesorů velkou výhrou, neboť mu bude muset Apple zaplatit odškodné ve výši 31,02 mil. korun na každé zařízení. Celkově tak pokuta činí 682 mil. korun českých. 

S největší pravděpodobností byl tento soudní proces zahájen hlavně z důvodu, že se společnost Apple snaží od Qualcommu co nejvíce vzdálit – tj. přestat používat jeho komponenty. Na druhou stranu by se nemělo stát, že bychom se dočkali zdražení jednotlivých produktů. 

Zdroj: techradar.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Petr Hošek

22. 3. 2019, 8:08

Qualcomm jen tak dál…

Perfect, pokuta mohla byt vyssia 👍

Martin Jeřábek

VIP 21. 3. 2019, 16:31

Nádhera, jen tak dál, si myslí Apple že mu vše projde? Leda prd.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat