reklama

Google Glass Enterprise 2 na prvních fotkách aktualizováno

Google Glass Enterprise 2 na prvních fotkách [aktualizováno]
2019-03-06T19:00:34+01:00
• 6. 3. 2019

Zdroj: Google

Aktualizováno 6. 3.

Ke konci minulého roku se objevily informace, že Google chystá druhou generaci Google Glass Enterprise Edition, které jsou určené pro firmy a profesionální nasazení. První generace byla představena v roce 2017 a zřejmě se po dvou letech dočkáme pokračování. Blížící se představení se pomalinku potvrzuje a dokonce jsou k dispozici první fotografie díky telekomunikačnímu úřadu Anatel v Brazílii.

Díky fotografiím se například dozvídáme, že dojde na použití modernějšího konektoru USB C. Součástí bude také LED indikátor. Bohužel specifikace nejsou známé a jen se odhaduje, že Google Glass Enterprise Edition 2 nabídnou Snapdragon 710, 3 GB RAM, Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac. O energii se zřejmě postará baterie o kapacitě 800 mAh. Nyní si musíme počkat na oficiální představení, ale kdy se tak stane, nevíme.

Původní článek 16. 11.

V loňském roce americká společnost Google oznámila, že se rozhodla ukončit prodej chytrých brýlí Google Glass pro běžné uživatele, přičemž na to představila novou verzi, která byla určena výhradně pro podniky – Glass Enterprise Edition. 

Na rozdíl od spotřebitelské verze se model Enterprise dočkal velkého úspěchu. Google Glass Enterprise Edition v současné chvíli používá hned několik velkých firem, například DHL, Volkswagen, Samsung, General Electric a další. 

Vzhledem k tomu, že Google ve vývoji opět pokročil, již brzy představí svou druhou generaci Google Glass Enterprise Edition. Potvrdila to mimo jiné společnost USA FCC, od které Google získal potřebnou certifikaci.

Google Glass Enterprise 2 nabídne výrazné vylepšení

I přes zveřejněnou dokumentaci FCC jsme se toho ale o nové generaci chytrých brýlí nedozvěděli, tedy alespoň po stránce hardwaru. Dle všeho by ale novinka měla být velmi podobná současné verzi. Vzhledem k tomu, že brýle získaly certifikaci od FCC, můžeme očekávat, že jej velmi brzy společnost Google představí veřejnosti. 

Když Google v loňském roce představil model Glass Enterprise Edition, přinesl hned několik vylepšení – delší životnost baterie na jedno nabití, rychlejší Wi-Fi modul, výrazně lepší výkon, 8 Mpx fotoaparát a mnohé dalšího. Ačkoliv neznáme detaily o nově připravovaném produktu, je více než pravděpodobné, že Google Glass Enterprise Edition 2 přinese podobné vylepšení. 

Zdroje: mysmartprice.com, androidheadlines.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim