Chystá se ohebné sklo pro ohebné smartphony, za vývojem stojí Corning

Chystá se ohebné sklo pro ohebné smartphony, za vývojem stojí Corning
2019-03-06T16:50:23+02:00
• 6. 3. 2019

Nedávno jsme se dočkali představení dvou ohebných smartphonů, přičemž každý z nich jde jinou cestou. Huawei Mate X má displej zvenčí a Galaxy Fold má rovnou dva panely, přičemž ohebný je uvnitř. Zatímco Mate X sklidil hodně chvály za design, tak bude nejvíce trpět na běžné používání, jelikož displej samotný nemůže být chráněn sklem, proto bude více trpět na oděrky než Galaxy Fold.

Sice jsme se dočkali doby, kdy už jsou taková zařízení dostupná, ale o praktičnosti se zatím nedá mluvit. Společnosti musí dojít s technologií, která uchrání ohebné displeje. V návaznosti na tento požadavek se ozvala společnost Corning, která vyrábí odolná skla pro mobily.

Ohebné sklo je nutnost

Ve svých laboratořích pracují na ohebném sklu, přičemž chtějí dosáhnout tloušťky 0,1 mm s možností ohnutí o poloměru 3 až 5 mm. Již nyní mají vzorky, které vydrží takové namáhání, ale jak zatím speciální sklo nesplňuje požadavky samotného výrobce. Bohužel nebylo upřesněno, co konkrétně musí vylepšit.

Nebude se jednat o první ohebné sklo této firmy. Již nyní mají například Corning Willow Glass, ale není určeno pro mobilní telefony. Na animaci níže můžete vidět testování vzorku skla, které lze ohnout do poloměru 5 mm přibližně 200 000x. Stále se ale nejedná o finální produkt.

ohebné sklo

Dle slov zástupců společnosti bude trvat velmi dlouho, než vytvoří produkt, který by se hodil pro nasazení u ohebných mobilů. Vyjádření se spíše zmiňuje o době, kdy budou ohebné mobily běžnou součástí života a budou dostupnější. Dá se tedy odhadovat, že prvního ohebného skla pro mobily se dočkáme za pár let. Do té doby budou ohebné displeje chráněny měkčím materiálem, který bude náchylnější na poškození – oděrky, nečistoty, škrábance. Samozřejmě se může objevit produkt jiné společnosti, který vyřeší tento problém.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat