reklama

Apple chystá nejvýkonnější mobilní procesor na světě

Apple chystá nejvýkonnější mobilní procesor na světě
2019-02-27T08:48:30+02:00
• 27. 2. 2019
2

Fanoušci společnosti Apple pomalu a jistě začínají vyhlížet, co si pro ně jablečný technologický gigant v tomto roce připraví. Není žádným tajemstvím, že to hlavní bude představeno v září letošního roku. Čínská média se však v současné době nevěnují roku 2019, nýbrž příštímu roku. 

Právě v roce 2020 bychom se u jablečných telefonů měli dočkat zbrusu nových procesorů, které budou do jisté míry (r)evoluční. Co by nás tedy mohlo v příštím roce potkat? Pojďme se na to společně podívat. 

Apple pracuje na 5nanometrové technologii

V loňském roce jsme se dočkali procesoru A12 Bionic, tedy vůbec prvního čipsetu na světě, který byl vyroben 7nanometrovou technologií. Hned několik společností chtěly procesor s tímto typem výrobní technologie představit jako první. Apple však nakonec všechny předběhl a o toto prvenství se nenechal připravit. 

7nanometrový procesor samozřejmě vyvolal velký poprask. Ovšem i tento typ procesorů bude velmi brzy nahrazen – v příštím roce jej nahradí 5nanometrová technologie. O čipset s touto výrobní technologií se nepostará nikdo jiný než TSMC. V současné chvíli bohužel nevíme, jak velké rozdíly budou mezi 7 a 5nanometrovými čipy. V tomto případě ale platí, že čím menší mezery mezi tranzistory procesoru jsou, tím jsou procesory výkonnější a zároveň energeticky úspornější.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dave Stuchlík

28. 2. 2019, 11:30

Také bych to spíše formuloval jako Apple navrhne a TSMC vyrobí.

Martin Jeřábek

27. 2. 2019, 10:45

Apple pracuje nebo TSMC a ten to i výroby 😂 té sakra rozdíl až bude sám vyrábět pak tu pište že Apple 😂😂 však příští rok začne 5nm.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim