reklama

Apple chystá nejvýkonnější mobilní procesor na světě

Apple chystá nejvýkonnější mobilní procesor na světě
2019-02-27T08:48:30+01:00
• 27. 2. 2019
2

Fanoušci společnosti Apple pomalu a jistě začínají vyhlížet, co si pro ně jablečný technologický gigant v tomto roce připraví. Není žádným tajemstvím, že to hlavní bude představeno v září letošního roku. Čínská média se však v současné době nevěnují roku 2019, nýbrž příštímu roku. 

Právě v roce 2020 bychom se u jablečných telefonů měli dočkat zbrusu nových procesorů, které budou do jisté míry (r)evoluční. Co by nás tedy mohlo v příštím roce potkat? Pojďme se na to společně podívat. 

Apple pracuje na 5nanometrové technologii

V loňském roce jsme se dočkali procesoru A12 Bionic, tedy vůbec prvního čipsetu na světě, který byl vyroben 7nanometrovou technologií. Hned několik společností chtěly procesor s tímto typem výrobní technologie představit jako první. Apple však nakonec všechny předběhl a o toto prvenství se nenechal připravit. 

7nanometrový procesor samozřejmě vyvolal velký poprask. Ovšem i tento typ procesorů bude velmi brzy nahrazen – v příštím roce jej nahradí 5nanometrová technologie. O čipset s touto výrobní technologií se nepostará nikdo jiný než TSMC. V současné chvíli bohužel nevíme, jak velké rozdíly budou mezi 7 a 5nanometrovými čipy. V tomto případě ale platí, že čím menší mezery mezi tranzistory procesoru jsou, tím jsou procesory výkonnější a zároveň energeticky úspornější.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Dave Stuchlík

28. 2. 2019, 11:30

Také bych to spíše formuloval jako Apple navrhne a TSMC vyrobí.

Martin Jeřábek

27. 2. 2019, 10:45

Apple pracuje nebo TSMC a ten to i výroby 😂 té sakra rozdíl až bude sám vyrábět pak tu pište že Apple 😂😂 však příští rok začne 5nm.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat