reklama

Instagram opět napodobuje, po Snapchatu si bere nápady od Pinterestu

Instagram opět napodobuje, po Snapchatu si bere nápady od Pinterestu
2019-02-26T17:30:56+02:00
• 26. 2. 2019

V posledních pár letech se Instagram příliš netajil napodobováním funkcí jiných aplikací, jako tomu bylo například s ‚Příběhy‘ a Snapchatem. Teď má Instagram v merku další aplikaci, tentokrát se jedná o Pinterest. Nejedná se sice o první náznak napodobení, už předešlá integrace ‚sbírek‘ příspěvků, které si uživatelé mohou ukládat, byla nápadně podobná funkcionalitě Pinterestu. Teď se ovšem možná chystá další velmi podobná funkce, a také se bude zmíněných sbírek.

Instagram možná zavede veřejné sbírky, naznačuje to objevený kód

Na tuto záležitost poprvé poukázala Jane Manchun Wong, které se podařilo objevit skryté kusy kódu určeného pro zveřejnění sbírek. Následný screenshot, který se jí podařilo získat, ukazuje nejen možnost danou sbírku zveřejnit, ale také přidat další ‚přispěvatele‘. Ti by mohli sbírku doplňovat vlastními příspěvky.

Instagram se k této záležitosti vyjádřil s tím, že tuto funkci zatím netestuje. Podnět ke zprovoznění této funkce je tu pro něj ovšem obrovský. Vzhledem k jeho očividnému zájmu o reklamní příspěvky a zpeněžení celé platformy se veřejné sbírky právě těchto příspěvků jeví jako další logický krok. V budoucnu tedy budou moci firmy místo pár produktů v příspěvcích a reklamních spotech spustit celé virtuální obchody. Stejně tak bude moci kdokoliv propagovat zboží svých sponzorů, ať už se jedná o internetové celebrity nebo mediální společnosti.

A nakonec je tu samozřejmě i otázka konkurence. I když si Instagram se svou 1 miliardou uživatelů nemůže stěžovat oproti 250 milionům uživatelů na Pinterestu, pokud by někdo přemýšlel o využití, nebo dokonce o přechodu na Pinterest kvůli absenci těchto funkcí, v budoucnu už pro uživatele k této akci nebude důvod.

Zdroje: engadget.com, techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Hubka

Student IT, notorický hráč her jak na počítači tak na mobilu, nadšenec do mobilních aplikací a fanoušek seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat