reklama

Google představuje Trusted Web Activities pro Android

Google představuje Trusted Web Activities pro Android
2019-02-07T11:39:41+02:00
• 7. 2. 2019

Google se snaží zpříjemnit uživatelskou zkušenost u aplikací nejrůznějšími způsoby. Zpravidla představí novinky pro vývojáře, kteří je následně mohou implementovat do svých aplikací. V minulosti museli vývojáři zabudovat do své aplikace komponentu WebView, aby se uživateli zobrazila webové stránka nebo webový obsah. Případně mohli nabídnout jen odkaz, který by se otevřel v běžném prohlížeči na mobilu. Následně jsme se dočkali Chrome Custom Tabs, což nabízí částečnou implementaci pokročilejších funkcí a hlavně zobrazování webových stránek bez nutnosti otevírání externího prohlížeče. Nyní přichází s Trusted Web Activities.

Trusted Web Activities

Ve své podstatě je novinka Trusted Web Activities velmi podobná s Chrome Custom Tabs, aspoň co se týče možností a vývoje aplikací. Podstatný rozdíl najdeme ve vzhledu, kdy při zobrazení webového obsahu skrze Trusted Web Activities se nezobrazuje horní část s URL adresou.

Trusted Web Activities

Díky tomu může webová stránka působit jako součást aplikace bez rušivého zobrazování webové adresy v horní části. Může vás napadnout, že by se tato novinka dala zneužít, ale Google si zakládá na bezpečnosti. Vývojář musí mít pod svým účtem také správu konkrétního webu, což si Google ověřuje. Navíc i web musí splňovat přísnější pravidla pro vývojáře Android aplikací.

Nyní bude záležet na vývojářích, jestli novinku implementují či nikoliv. Více informací najdete v oficiální Trusted Web Activitiesdokumentaci.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat