reklama

Google představí hardwarové novinky i na jaře spekulace

Google představí hardwarové novinky i na jaře [spekulace]
2019-02-13T19:33:10+01:00
• 13. 2. 2019

Google začal svou novou hardwarovou strategii s řadou smartphonů Pixel a chytrými zařízeními. V poslední době má velké problémy s úniky mobilů, stačí si vzpomenout na první plnohodnotnější videa představující současnou generaci Pixel 3 měsíce před oficiálním uvedení. Nyní má problém uhlídat svou strategii, jelikož se rozpovídal jeden z členů týmu Made by Google, nebo respektive právě z této divize unikají informace ohledně představení novinek.

Google chce nalákat levnějšími modely

Redaktoři webu Nikkei získali informace od zdroje obeznámeného se situací v týmu Made by Google. Konkrétně se dozvídáme, že Google plánuje novou strategii, která by měla nejvíce cílit na ty zákazníky, co nechtějí utrácet velké částky za smartphony. Právě pro ně bude určena odlehčená verze Pixelu 3. O ní jsme již slyšeli a dokonce jsou k dispozici fotografie a rendery. Zdroj uvedl, že by k představení mělo dojít na jaře tohoto roku pod záštitou amerického mobilního operátora Verizon.

Zatím není jasné, jaká bude strategie představování Pixelů Lite na ostatních trzích, ale lze předpokládat, že novinky budou dostupné s nějakým časovým zpožděním i v zemích, kde je Google Store. Český zákazník by si mohl novinky pořídit například v sousedním Německu. Velkou neznámou je ale cena. Zdroj uvedl, že by se měla odvíjet i od nejlevnějšího mobilu od Applu, což je iPhone XR. Ceny by se měla tedy pohybovat pod hranicí 749 dolarů. Teoreticky by novinky mohly začínat na ceně kolem 500-600 dolarů.

Kromě těchto základních informací se zdroj také zmínil o nových produktech v rámci chytré domácnosti. Dokonce bychom se měli dočkat uvedení druhé generace chytrého reproduktoru Google Home. Zajímavější informací je ale údajné představení vlastních hodinek. Ty by měly spatřit světlo světa až ke konci roku společně s novými modely Pixel 4.

Google hodinky – nyní se hledá viceprezident

U hodinek asi nepotěšíme cenou, jelikož v této oblasti by měl Google konkurovat Applu, a to nejen cenou. Sice se o Google hodinkách spekuluje velmi dlouho, ale letos bychom se měli dočkat.

Zdroj: androidbeat.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat