reklama

Wiliot představil Bluetooth čip, který nepotřebuje baterii

Wiliot představil Bluetooth čip, který nepotřebuje baterii
2019-01-18T17:47:13+02:00
• 18. 1. 2019

Internet of Things představuje připojení na internet pro miliardu běžných zařízení. Problém však nastává ve chvíli, kdy takové zařízení vyžaduje ke své činnosti vlastní baterii. Ovšem nový Bluetooth čip s velmi tenkou konstrukcí tento problém dokonale vyřeší. 

Wiliot může změnit svět

S tímto Bluetooth čipem přišla společnost Wiliot, dle které dokáže čip pracovat kompletně bez baterie, a to pouze pomocí čerpání okolních rádiových kmitočtů. Takové kmitočty jsou neustále součástí našich životů, neboť se nachází u Wi-Fi, Bluetooth či mobilních signálů. Speciálně vyvinutý ARM procesor pak lze k těmto senzorům „připojit“ právě skrze BT. 

Společnost Wiliot prohlásila, že čip s tloušťkou klasického papíru může být vyráběn za velmi nízký peníz. Další výhodou tohoto čipu je, že jej výrobci mohou implementovat do spotřebních výrobků a podobně. 

Kromě toho by mohl být čip schopen například upozornit na příliš horkou či chladnou položku, tedy za předpokladu, že by byl umístěn v jednom ze spotřebních produktů. Wiliot do této technologie investoval přes 30 mil. dolarů, ovšem nedávno získal nové zájemce o investování – Amazon a Samsung. V letošním roce budou k dispozici pouze omezené počty kusů, zato v příštím roce dojde k masovému prodeji. 

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim