reklama

Wiliot představil Bluetooth čip, který nepotřebuje baterii

Wiliot představil Bluetooth čip, který nepotřebuje baterii
2019-01-18T17:47:13+00:00
• 18. 1. 2019
Thumbnail

Internet of Things představuje připojení na internet pro miliardu běžných zařízení. Problém však nastává ve chvíli, kdy takové zařízení vyžaduje ke své činnosti vlastní baterii. Ovšem nový Bluetooth čip s velmi tenkou konstrukcí tento problém dokonale vyřeší. 

Wiliot může změnit svět

S tímto Bluetooth čipem přišla společnost Wiliot, dle které dokáže čip pracovat kompletně bez baterie, a to pouze pomocí čerpání okolních rádiových kmitočtů. Takové kmitočty jsou neustále součástí našich životů, neboť se nachází u Wi-Fi, Bluetooth či mobilních signálů. Speciálně vyvinutý ARM procesor pak lze k těmto senzorům „připojit“ právě skrze BT. 

Společnost Wiliot prohlásila, že čip s tloušťkou klasického papíru může být vyráběn za velmi nízký peníz. Další výhodou tohoto čipu je, že jej výrobci mohou implementovat do spotřebních výrobků a podobně. 

Kromě toho by mohl být čip schopen například upozornit na příliš horkou či chladnou položku, tedy za předpokladu, že by byl umístěn v jednom ze spotřebních produktů. Wiliot do této technologie investoval přes 30 mil. dolarů, ovšem nedávno získal nové zájemce o investování – Amazon a Samsung. V letošním roce budou k dispozici pouze omezené počty kusů, zato v příštím roce dojde k masovému prodeji. 

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit