Domů » Články »
Internet of Things představuje připojení na internet pro miliardu běžných zařízení. Problém však nastává ve chvíli, kdy takové zařízení vyžaduje ke své činnosti vlastní baterii. Ovšem nový Bluetooth čip s velmi tenkou konstrukcí tento problém dokonale vyřeší.
Wiliot může změnit svět
S tímto Bluetooth čipem přišla společnost Wiliot, dle které dokáže čip pracovat kompletně bez baterie, a to pouze pomocí čerpání okolních rádiových kmitočtů. Takové kmitočty jsou neustále součástí našich životů, neboť se nachází u Wi-Fi, Bluetooth či mobilních signálů. Speciálně vyvinutý ARM procesor pak lze k těmto senzorům „připojit“ právě skrze BT.
Společnost Wiliot prohlásila, že čip s tloušťkou klasického papíru může být vyráběn za velmi nízký peníz. Další výhodou tohoto čipu je, že jej výrobci mohou implementovat do spotřebních výrobků a podobně.
Kromě toho by mohl být čip schopen například upozornit na příliš horkou či chladnou položku, tedy za předpokladu, že by byl umístěn v jednom ze spotřebních produktů. Wiliot do této technologie investoval přes 30 mil. dolarů, ovšem nedávno získal nové zájemce o investování – Amazon a Samsung. V letošním roce budou k dispozici pouze omezené počty kusů, zato v příštím roce dojde k masovému prodeji.
Zdroj: theverge.com
Domů » Články »
Modulární telefon Doogee S90 nyní za parádní cenu! [sponzorovaný článek]
Pandora Voice Mode aneb nový hlasový asistent
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Komentáře