reklama

Vytiskli 3D hlavu a otestovali zabezpečení telefonů

Vytiskli 3D hlavu a otestovali zabezpečení telefonů
2019-01-02T10:00:05+02:00
• 2. 1. 2019
2

Americká společnost Apple teprve před rokem představila zbrusu novou bezpečnostní technologii pod názvem Face ID. Velmi jednoduše řečeno jde o technologii založenou na skenování obličeje daného uživatele. 

Na internetu se samozřejmě objevilo hned několik názorů, že technologie nebude tak bezpečná, jako právě čtečka otisků prstů. Důvod těchto obav byl jednoduchý – Samsung před pár lety představil podobnou technologii, kterou však bylo možné obejít pouhou fotografií. Nakonec se ale ukázalo, že Face ID od Applu je velmi dobře zabezpečeno.

3D hlava: Android vs. iOS

Nebudeme lhát, když prozradíme, že Apple má bezpečnost skutečně pod palcem. Vždyť i ti největší konkurenti stále nedokázali představit takové Face ID, které by bylo alespoň z poloviny tak dobře zabezpečeno, jako to od společnosti s logem nakousnutého jablka. Tuto informaci nedávno potvrdil i zahraniční magazín Forbes. 

Forbes provedl poměrně zajímavý test, ve kterém se pokusil obejít zabezpečení Face ID na pěti TOP smartphonech na trhu – a to pomocí obličeje vytvořeného 3D tiskárnou. V testu byly porovnávány tyto modely – LG G7, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note 9, OnePlus 6 a rok starý iPhone X. 

Testerům se podařilo obejít všechny mobilní telefony s operačním systémem Android, přičemž jako jediný uspěl iPhone X. Dle slov zahraničního magazínu použil Apple velmi propracovanou 3D technologii, která k vyhodnocení používá tisíce mikrobodů. 

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Jonáš Fisher

3. 1. 2019, 20:24

Lidi co se tváří jako odporníci na mobilení telefony a přitom porovnávají neporovnatelné. Nejsem jistý jestli nějaký z u vedených androidů má jako hlavní zabezpeční sken obličeje, jako je to u Applu, kde je specíání kamera pro 3D sken obličeje. Android má možnost odemčení obličejem jako alternativu už pěkných pár let a používá na to obyčejnou kameru.
Když chcete něco takého testovat, tak testujte to co je hlavní zabeční. Otisk prsku asi nepřekonáte 3D tiskem a jako druhá možnost u Samsungu je sken oční duhovky. Jestli pak jste to, vy chytráci, vyzkoušeli na vašem modelu? -_-

Marek Mieč

3. 1. 2019, 11:57
Android aplikace

Možná kdyby výrobci telefonů přidali podmínku dvojího mrknutí. Zajistili by si ochranu před 3D tiskárnou, mrtvou i spící osobou.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim