reklama

Samsung údajně chystá běžeckou obuv s umělou inteligencí

Samsung údajně chystá běžeckou obuv s umělou inteligencí
2018-12-31T18:36:24+01:00
• 1. 1. 2019

V srpnu letošního roku (2018) jihokorejská společnost Samsung podala hned dva nové patenty přímo u korejského patentového úřadu KIPO (Korean Intellectual Property Office). Patenty následně byly uděleny 27. prosince 2018. Pojďme se tedy společně podívat, co si pro nás společnost Samsung chystá. 

Získané patenty poukazují na zcela nové běžecké boty vybavené speciálním senzorem na zadní straně. Chytré boty s logem jihokorejského výrobce budou vyrobeny z kůže a syntetického materiálu. 

Samsung chystá dva typy bot

Ochranné známky nám prozrazují dva typy bot. Model A lze aktivovat a deaktivovat tak, že zatáhnete za jeho jazýček. Naopak Model B je vybaven speciálním senzorem, který se nachází na zadní straně bot. V tomto případě však uživatel musí otevřít plastovou klapku, pomocí které aktivuje chytré funkce. 

Je více než pravděpodobné, že tyto běžecké boty spolupracují také s mobilní aplikací. Díky ní totiž bude moci chodec či běžec jednoduše zjistit, zda splnil své denní cíle či nikoliv. Kromě toho taky bude moci sledovat své aktivity přímo v reálném čase. 

Nizozemský server LetsGoDigital informoval také o tom, že by Samsung mohl implementovat speciální umělou inteligenci, která by uživatele trénovala. Nových běžeckých bot bychom se měli dočkat již na blížícím se veletrhu CES 2019. 

Zdroj: nl.letsgodigital.org

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim