Facebook Messenger – návod na aktivaci tmavého vzhledu aktualizováno

Facebook Messenger – návod na aktivaci tmavého vzhledu [aktualizováno]
2019-03-02T10:17:53+02:00
• 11. 1. 2019
7

Aktualizováno 2. 3.

Komunikační služba Messenger od Facebooku si v poslední době prošla celkem razantními změnami, co se týče vzhledu. Mnozí uživatelé ale čekají na tmavý vzhled. Ten ještě není oficiálně dostupný, ale máme zde způsob, jak jej aktivovat. Sice si budete asi myslet, že si z vás děláme srandu, ale návod je velmi primitivní. Stačí s kýmkoliv otevřít konverzaci a dotyčnému poslat emoji měsíce (🌙). Počkat si na animaci, případně ukončit Messenger a znovu si počkat na animaci. Následně vám aplikace oznámí, že máte dostupný tmavý vzhled. Tento návod na aktivaci má být dostupný pro Android i iOS.

Aktualizováno 11. 1.

V tuto chvíli byste měli pomalinku dostávat nový světlý vzhled aplikace Messenger. Nyní ale mnozí netrpělivě čekají na tmavý vzhled, na kterém aktuálně Facebook pracuje. Ještě není zcela dokončen a některé prvky neladí s designem. Zatím se neví, kdy by mohl Facebook vypustit novinku mezi beta testery, ale máme zde návod, jak si vyzkoušet tmavý vhled Messengeru.

V první řadě je nutné podotknout, že potřebujete na svém zařízení s Androidem root. Pokud se v dané oblasti neorientujete a nejste si vědomi rizik, nedoporučujeme, abyste prováděli root na smartphonu či tabletu jen kvůli vyzkoušení designové novinky jedné aplikace.

Dle návodu na XDA Developers si musíte stáhnout nejnovější beta verzi aplikace Messenger – například Facebook Messenger 198.0.0.3.99 beta. Taktéž potřebujete terminál pro zadávání příkazů, například Termux či jakýkoliv jiný. V něm zadejte příkaz „su“ a udělte potřebná oprávnění. Další příkaz je:

am start „com.facebook.orca/com.facebook.abtest.gkprefs.GkSettingsListActivity“

Objeví se vám obrazovka, kde budete muset v položce Search Gatekeepers zadat slovo dark. Po potvrzení se zobrazí několik možností, kde každou musíte přenastavit na yes.

V tuto chvíli byste měli mít možnost přepnutí aplikace Messenger do tmavého vzhledu přes přepínač ukrývající se v menu.

Původní článek 1. 1.

Není to tak dávno, co jsme se na malou chvíli dočkali nového vzhledu komunikační služby Messenger od Facebooku. Bohužel následně došlo k přechodu na původní verzi a zatím nemáme informace, jestli nový vzhled bude dostupný v dohledné době. Na druhou stranu se ukazuje, že si Facebook pohrává s tmavým vzhledem.

Messenger a „dark mode“

 se zaměřuje na zkoumání aplikací, díky čemuž dokáže objevit připravované funkce. Nyní se jí podařilo objevit, že Messenger obsahuje tmavou verzi. Netěšte se, že by existoval způsob, jak tmavý mód aktivovat. Vše je v rukách Facebooku, který tento vzhled testuje jen v některých zemích a spíše na menším vzorku uživatelů. Bohužel nám není známo, které země jsou na seznamu, kde se novinka testuje.

Tmavý vzhled není kompletní, na což upozorňuje sama aplikace, jakmile uživatel přepne vzhled. Z obrázku výše si můžete všimnout některých nepřesností. Samotný přepínač se nachází na kartě o uživateli. V našem případě nemá nikdo z redaktorů na žádném zařízení dostupný tmavý mód. Pokud patřte mezi šťastlivce, dejte nám vědět do komentářů.

Nyní je otázkou, kdy skončí testovací fáze a jestli se někdy dočkáme této novinky. Jak je napsáno výše, nový vzhled představený před nějakou dobou ještě není dostupný a už zde máme další novinku.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pavel Šlesingr

2. 1. 2019, 12:56

Je pravda že já ten nový vzhled také stále mám. A bylo to přesně úplně stejně. Měl jsem ho jeden den. Pak mi zmizel a za pár dní jsem ho měl znova a stále ho mám. Ani nevím že ho zrušili 😁😁😁

Vzhledem k amoledu , by takova masova aplikace mela mit tmavy vzhled jiz davno. A ne vymyslet , reklamy , smajliky , gify a jine blbosti.

Zakousnu CZ

1. 1. 2019, 16:56

Takový základ měl být v aplikaci přístupný již dávno, místo toho tam rvou nesmyslné funkce, které jsem nikdy nevyužil.

Já spíš do teď nechápu proč zrušili ten nový vzhled ani ne po jednom dni :-D

Tak ja ten vzhled dostal , pak jsem mel par dni stary vzhled a jiz cca mesic? Jedu na novem vzhledu.

Od té doby co se mi ukázal na jeden den tak se už znova neobjevil divný tedy nemá jo ani ségra na iPhonu a to je co říct

Martin Suský

3. 1. 2019, 23:54

Já to stejný, taky jsem ho tehdy dostal, pak se přepl na starý a pak zase na nový a od té doby mám nový 😀 co máš za mobil ? Já Galaxy S8

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat