reklama

Apple Watch budou v budoucnu umět detekovat mrtvici

Apple Watch budou v budoucnu umět detekovat mrtvici
2019-01-21T14:39:32+02:00
• 21. 1. 2019
2

Již nějaký ten pátek nejsou chytré hodinky Apple Watch pouhou prodlouženou rukou vašeho telefonu s logem nakousnutého jablka. Někteří majitelé tyto hodinky považovali za módní doplněk, ovšem i to už je passé. 

Apple Watch není jen módní doplněk, ale i zdravotník

Apple, potažmo Tim Cook nedávno prohlásil, že budoucnost americké společnosti spočívá ve zdravotnictví. A právě Apple Watch jsou skvělým pomocníkem pro vaše zdraví. Samotné hodinky nabízejí celou řadu různých funkcí, které vám například pomohou zlepšit zdravotní stav a podobně. 

Apple má navíc v plánu tyto funkce i nadále rozšiřovat, což mimo jiné potvrdil i novou spoluprací, kterou zahájil se společnosti Johnson & Johnson. Obě společnosti by údajně měly společně pracovat na takové funkci, pomocí které budou hodinky Apple Watch schopny diagnostikovat zvýšené riziko mrtvice. 

A právě tato funkce by mohla být v budoucnu velmi užitečná. Mrtvice každý rok postihne více než 15 milionů lidí po celém světě. I kdyby hodinky dokázaly zachránit alespoň jednoho člověka, bylo by to naprosto úžasné. Z celkového počtu zemře zhruba třetina lidí, zatímco druhá třetina trpí trvalými následky. Dle zahraničního serveru má Apple v plánu nyní zjistit, zda by bylo možné takovou mrtvici diagnostikovat rychlejším způsobem – skrze fibrilaci síní, neboli AFib. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Tomáš Bartík

21. 1. 2019, 15:10

Pracoval jsem u záchranné služby a větší nesmysl jsem v životě nečetl :-))))) Záchranáři i doktoři mají tzv. Iktový protokol, podle kterého jedou a k hodinkam se senzory na ruce, které to diagnostikují to má asi tak daleko, jako by jste chtěli létat v kontejneru na odpadky :-/

Sepp Winkler

22. 1. 2019, 14:09

1879 – pracoval som vo výrobni lojových sviečok a väčší nezmysel, ako žiarovku som v živote nevidel. Toto má k svietidlu tak ďaleko, akoby ste chceli svietiť pohárom na vodu…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim