reklama

YouTube Originals bude brzy k dispozici zdarma

YouTube Originals bude brzy k dispozici zdarma
2018-12-08T15:59:10+00:00
• 8. 12. 2018

Pamatujete si ještě na program YouTube Originals? Jednoduše řečeno jde o originální scénářovou tvorbu přímo od společnosti YouTube. Hlavním cílem této novinky byla konkurence schopnost službě Netflix a Amazon. 

YouTube Originals se Googlu nevyplácí

Jak se ale dalo čekat, služba YouTube Originals na tom není tak dobře, jak si společnost Google původně představovala. To je mimo jiné hlavní důvod, proč se Google rozhodl snížit rozpočet. Došlo také ke zrušení měsíčního tarifu, tedy u většiny tvorby. To v praxi znamená, že většina tvorby bude dostupná zcela zdarma. Pravděpodobně se tvorba objeví i v České republice. 

Dle všeho se Google rozhodl snížit svůj rozpočet na rok 2020. Ve své podstatě se mělo jednat o platformu, na které najdete originální obsah přímo od youtuberů. Na základě tohoto obsahu jste si pak měli předplatné zakoupit. 

Podle všeho byl největší problém v dostupnosti a omezené nabídky. Předplatné bylo totiž doposud dostupné pouze na omezeném počtu trzích. Konec konců bude ale většina tvorby k dispozici zdarma. Co se však seriálů či filmů týká, tak ty stále budou k dispozici výhradně pro předplatitele.

Suma sumárum Google přišel na to, že vytvářet vlastní obsah je neuvěřitelně drahý koníček a nemusí se vůbec vyplatit, o čemž se mimo jiné nyní přesvědčil. Nabízet originální tvorbu pouze na vybraných trzích také nebylo nejmoudřejší. 

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit