reklama

Yandex Telephone – první vlaštovka od ruského Yandexu

Yandex Telephone – první vlaštovka od ruského Yandexu
2018-12-08T12:00:35+00:00
• 8. 12. 2018
Thumbnail2

Společnost Yandex se může pyšnit velkou nadvládou na domácí půdě v Rusku, kde nestačí mít ani silné jméno jako například Google. Právě toho využila, aby mohla konkurovat modelům Pixel. Proto přináší vlastní řešení v podobě telefonu, který nese jednoznačný název Telephone. Aby výrobce nebyl nijak závislý na hlavních službách od amerického giganta, dokonce přichází i s vlastním hlasovou asistentkou.

Záležitost střední třídy

Vpředu je k dispozici 5,65palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením a 5megapixelová kamerka na populární selfie fotografie doplněná o vlastní LED blesk. O výkon se stará osmijádrový procesor Snapdragon 630 od Qualcommu po boku 4GB operační paměti RAM nebo 64GB interního úložiště, které rozšíříte až o 128 GB po vložení paměťové microSD karty. Zařízení si vysloužilo 3 050mAh baterii s podporou rychlého nabíjení Quick Charge 3.0 přes nasazené USB typu C.

V zadní části upoutá pozornost dva senzory fotoaparátu (16 + 5 MPx) s LED diodou pro přisvětlení záznamů a snímač otisků prstů. Lepší kvalitu zvuku slibuje přítomná technologie Qualcomm Aqstic. Uživatelským rozhraním doprovodí systém Android ve verzi 8.1 Oreo překrytý vlastním rozhraním Yandex Launcher. Nicméně hlavně potěší asistentka Alissa, bezkontaktní platební metoda Yandex Money, neomezené úložiště pro fotografie/videa.

Závěrečné slovo si bere dostupná technologie NFC, funkce dual-SIM, podpora LTE sítí a celá řada příslušenství k samostatnému dokoupení. V oficiálním prodeji startuje cena od hranice 17 990 rublů (tj. cca 6 159 Kč).

Zdroje: gsmarena.com, phone.yandex.ru

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Erik Bezeréti

10. 12. 2018, 9:45

Rusko nebrat.

Hakus von Tyros

8. 12. 2018, 12:38
Android aplikace

Nevím, nevím, ale do tohoto bych asi nešel.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit