reklama

EKG u Apple Watch Series 4 lze aktivovat i v České republice, ale má to háček

EKG u Apple Watch Series 4 lze aktivovat i v České republice, ale má to háček
2018-12-08T10:13:18+01:00
• 8. 12. 2018
4

Společnost Apple tento týden zveřejnila zcela novou aktualizaci pro své chytré hodinky Apple Watch. Nová aktualizace se týká nejen nejnovější generace Series 4, ale také starších modelů. Samozřejmě největší a nejzajímavější novinky se odehrály právě na současné generaci, která se dočkala zpřístupnění funkce EKG. 

V současné chvíli je však funkce EKG k dispozici pouze na území USA. To v praxi znamená, že veškeré funkce EKG v České republice neaktivujete. Je to velká škoda, na druhou stranu velmi pochopitelná situace. Aby Apple mohl EKG rozšířit na další trhy, musí získat v každém státu potřebné certifikace. 

Apple Watch Series 4 a EKG i v Česku, má to ale háček

Takové certifikace pro Českou republiku by se ale společnost s logem nakousnutého jablka mohla dočkat až za rok, ne-li později. Na internetu se však nyní objevila možnost, jak EKG aktivovat také na ostatních trzích. Jde ale o poměrně komplikovanou situaci.

 

Původně se mělo za to, že EKG bude možné aktivovat i u nás v České republice pouhým přepnutím regionu. Bohužel se ale ukázalo, že tudy cesta nepovede. Kolegové ze zahraničního serveru MacRumors však přišli na originální (pro nás komplikované) řešení.

Dle jejich zprávy a uživatelů je možné hodinky zakoupené v USA přepnout do jiného regionu, a i přesto EKG zprovozníte. To znamená jediné – nová funkce byla omezena zcela novým způsobem. Jestliže si tedy chcete EKG vyzkoušet i u nás v České republice, jediné, co musíte udělat, je zakoupit si hodinky v USA.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Roman Lisický

8. 12. 2018, 16:06

Nebo je tu další možnost, jít na EKG k doktorovi, je to hodně levná záležitost 😋

Jaromír Lojkásek

8. 12. 2018, 11:23

Ano, bude to trvat hodně dlouho, než to legislativci z EU schválí. Velmi dlouho a obávám se, že se toho možná ani nedočkáme.
Proto, stačí koupit na eBay Watch4 od prověřeného prodejce. Je jich tam hodně a ceny jsou o krapánek lepší než u nás. Samozřejmě zaplatíme DPH a clo, ale kdo to chce, si připlatí těch 5k navíc. Mít zase jabko, jdu do toho hned… Protože funkce EKG je parádní…

Zdeněk Koutský

8. 12. 2018, 19:02

Naprosto s Vámi souhlasím Jardo. Kdo ví, zda se vůbec certifikace někdy dočkáme. Musíme jen doufat, protože funkce EKG by mohla být velmi prospěšná, hlavně tedy v budoucnu.

Martin Jeřábek

8. 12. 2018, 10:41
Android aplikace

Jo jenže co dál? Ono to by šlo takhle ale zbytek kde se dozvím výsledek už tak nepůjde jednoduše a naše doktorky by to ani neuměli co a jak, je to komplikované a u nás se to jen tak neobjeví. Tahle funkce bude velmi omezena.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim