reklama

EKG u Apple Watch Series 4 lze aktivovat i v České republice, ale má to háček

EKG u Apple Watch Series 4 lze aktivovat i v České republice, ale má to háček
2018-12-08T10:13:18+00:00
• 8. 12. 2018
Thumbnail4

Společnost Apple tento týden zveřejnila zcela novou aktualizaci pro své chytré hodinky Apple Watch. Nová aktualizace se týká nejen nejnovější generace Series 4, ale také starších modelů. Samozřejmě největší a nejzajímavější novinky se odehrály právě na současné generaci, která se dočkala zpřístupnění funkce EKG. 

V současné chvíli je však funkce EKG k dispozici pouze na území USA. To v praxi znamená, že veškeré funkce EKG v České republice neaktivujete. Je to velká škoda, na druhou stranu velmi pochopitelná situace. Aby Apple mohl EKG rozšířit na další trhy, musí získat v každém státu potřebné certifikace. 

Apple Watch Series 4 a EKG i v Česku, má to ale háček

Takové certifikace pro Českou republiku by se ale společnost s logem nakousnutého jablka mohla dočkat až za rok, ne-li později. Na internetu se však nyní objevila možnost, jak EKG aktivovat také na ostatních trzích. Jde ale o poměrně komplikovanou situaci.

 

Původně se mělo za to, že EKG bude možné aktivovat i u nás v České republice pouhým přepnutím regionu. Bohužel se ale ukázalo, že tudy cesta nepovede. Kolegové ze zahraničního serveru MacRumors však přišli na originální (pro nás komplikované) řešení.

Dle jejich zprávy a uživatelů je možné hodinky zakoupené v USA přepnout do jiného regionu, a i přesto EKG zprovozníte. To znamená jediné – nová funkce byla omezena zcela novým způsobem. Jestliže si tedy chcete EKG vyzkoušet i u nás v České republice, jediné, co musíte udělat, je zakoupit si hodinky v USA.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Roman Lisický

8. 12. 2018, 16:06

Nebo je tu další možnost, jít na EKG k doktorovi, je to hodně levná záležitost 😋

Jaromír Lojkásek

8. 12. 2018, 11:23

Ano, bude to trvat hodně dlouho, než to legislativci z EU schválí. Velmi dlouho a obávám se, že se toho možná ani nedočkáme.
Proto, stačí koupit na eBay Watch4 od prověřeného prodejce. Je jich tam hodně a ceny jsou o krapánek lepší než u nás. Samozřejmě zaplatíme DPH a clo, ale kdo to chce, si připlatí těch 5k navíc. Mít zase jabko, jdu do toho hned… Protože funkce EKG je parádní…

Zdeněk Koutský

8. 12. 2018, 19:02

Naprosto s Vámi souhlasím Jardo. Kdo ví, zda se vůbec certifikace někdy dočkáme. Musíme jen doufat, protože funkce EKG by mohla být velmi prospěšná, hlavně tedy v budoucnu.

Martin Jeřábek

8. 12. 2018, 10:41
Android aplikace

Jo jenže co dál? Ono to by šlo takhle ale zbytek kde se dozvím výsledek už tak nepůjde jednoduše a naše doktorky by to ani neuměli co a jak, je to komplikované a u nás se to jen tak neobjeví. Tahle funkce bude velmi omezena.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit