reklama

watchOS 5.1.2 přináší podporu EKG a další novinky

watchOS 5.1.2 přináší podporu EKG a další novinky
2018-12-07T15:49:33+01:00
• 7. 12. 2018

Společnost Apple konečně zveřejnila zcela novou aktualizaci pro její chytré hodinky Apple Watch. Samozřejmě největší zaznamenanou novinkou je implementace funkce EKG pro nové Apple Watch Series 4. 

V současné chvíli je funkce EKG k dispozici pouze na území USA. Poměrně slušných novinek se ale dočkali také majitele starších generací. Pojďme si tedy společně nový operační systém watchOS 5.1.2 podrobněji představit. 

watchOS 5.1.2 přináší hned několik novinek

Apple do nové aktualizace v podobě watchOS 5.1.2 implementoval novou aplikaci EKG pro nejnovější Apple Watch Series 4. Ta je však k dispozici pouze pro USA – k rozšíření dojde ve chvíli, jakmile Apple dostane další potřebné certifikace. 

Nicméně, hodinky nyní umožňují pořídit elektrokardiogram podobný jednosvodovému EKG záznamu. Kromě toho také dokáže rozpoznat, zda srdeční rytmus uživatele vykazuje známky fibrilace síní nebo zda má sinosový průběh – pokud ano, srdce uživatele pracuje zcela v pořádku. 

To ale není vše. Apple totiž přidal možnost, pomocí které, po klepnutí na bezkontaktní čtečku v aplikaci Wallet, získáte přímý přístup k lístkům do kina, kupónům a zákaznickým kartám. Kromě toho jsme se dočkali také nových animovaných oslav, které se objeví ve chvíli, kdy dosáhnete maximálního počtu při soutěžních aktivitách.

Mezi poslední dvě novinky pak patří komplikace Infograf – pro Mail, Mapy, Zprávy, Najít přátele, Domácnost, News, Telefon a Dálkový ovladač – a aplikace Vysílačka v Ovládacím centru. 

Apple Watch by mohly zachránit lidské životy

EKG vyšetření jsou nejčastěji prováděny v lékařských ordinacích a nemocnicích, ale pro ty, kteří potřebují častější sledování, jsou zde připraveny monitory EKG s nepřetržitým používáním. Díky tomu může přístroj odhalit nepravidelné srdeční rytmy a jiné zvláštnosti. Apple Watch by tak měly být schopné předvídat a sledovat srdeční choroby.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim