reklama

Gionee vyhlásilo bankrot aktualizováno

Gionee vyhlásilo bankrot [aktualizováno]
2018-12-19T16:10:06+01:00
ÔÇó 19. 12. 2018
2

Aktualizováno 19. 12.

Na konci listopadu jsme v├ís informovali o finan─Źn├şch probl├ęmech spole─Źnosti┬áGionee, kter├ę pramen├ş mimo jin├ę tak├ę v pochyben├şch samotn├ęho zakladatele a majitele spole─Źnosti. Minul├Ż t├Żden si v├Żrobce najal konzultanta na restrukturalizaci, co┼ż by mohlo nasv─Ťd─Źovat, ┼że by ve v├Żsledku mohl v├Żrobce v┼íechny probl├ęmy n─Ťjak├Żm zp┼»sobem p┼Öest├ít. Bohu┼żel spole─Źnost dlu┼ż├ş v p┼Öepo─Źtu p┼Öibli┼żn─Ť 65 miliard korun, p┼Öi─Źem┼ż v─Ťt┼íina dluhu je samotn├Żch bank. Mimo jin├ę, soud akceptoval n├ívrh na bankrot, kter├Ż byl pod├ín bankou┬áHuaxing Bank. V tuto chv├şli to sp├ş┼íe vypad├í, ┼że se s t├şmto v├Żrobcem budeme muset rozlou─Źit.

P┼»vodn├ş ─Źl├ínek 30. 11.

U n├ís jste se mohli do─Ź├şst o smartphonech Gionee, p┼Öi─Źem┼ż nejv─Ťt┼í├ş rozmach tato zna─Źka zaznamenala v letech 2016 a 2017. V sou─Źasnosti z na┼íeho trhu mobily┬áGionee sp├ş┼íe vymizely a v obchodech najdete maxim├íln─Ť ochrann├ę kryty a skla na tyto modely. Nyn├ş se ukazuje, ┼że m├í spole─Źnost celkem z├íva┼żn├ę finan─Źn├ş probl├ęmy.

Gionee před bankrotem

Sice se mnoh├Żm bude zd├ít, ┼że┬áGionee je jen dal┼í├ş zna─Źka z ─î├şny, kter├í se rychle objevila a tak├ę rychle zanikne. Opak je ale pravdou.┬áGionee je na trhu ji┼ż od roku 2002 a do t├ęto chv├şle zam─Ťstn├ívala na 3000 zam─Ťstnanc┼». Nyn├ş ale ─Źel├ş nemal├Żm finan─Źn├şm probl├ęm┼»m.

Dle informac├ş dlu┼ż├ş dodavatel┼»m i marketingov├Żm spole─Źnostem p┼Öibli┼żn─Ť 2,5 miliardy dolar┼». I zde by se dalo odhadovat, ┼że hlavn├ş probl├ęm je v nez├íjmu o mobily┬áGionee, ale nen├ş tomu tak. Finan─Źn├ş komplikace sp├ş┼íe zp┼»sobuje samotn├Ż zakladatel┬áa majitel spole─Źnosti (Liu Lirong), kter├Ż ├║dajn─Ť utr├ícel 1 a┼ż 200 mili├│n┼» juan┼» za m─Ťs├şc.

Liu Lirong m├í z┼Öejm─Ť dluhy ve v├Ż┼íi 10 miliard juan┼» kv┼»li hazardn├şm hr├ím a dal┼í├ş 6 miliard bylo zpronev─Ť┼Öeno jin├Żm zp┼»sobem. ├Üdajn─Ť m─Ťl prohl├ísit, ┼że ─Ź├íst pokryje d├şky sv├ę spole─Źnosti┬áGionee.

V tuto chv├şli se ─Źek├í, jak dopadne ┼żaloba na┬áGionee spojen├í s neschopnost├ş dodr┼żov├ín├ş finan─Źn├şch z├ívazk┼». A─Źkoliv se v├Żrobce dohodl s hlavn├şmi dodavateli, tak men┼í├ş firmy nemaj├ş jist├ę splacen├ş dluh┼». Pakli┼że se v┼íechny subjekty nedohodnou, dojde k likvidaci spole─Źnosti┬áGionee. Jedn├í se i zaj├şmav├Ż ├║kaz, kdy z trhu z┼Öejm─Ť zmiz├ş zna─Źka, ale ne kv┼»li konkuren─Źn├şmu boji.

Zdroje: gsmarena.com, gsmarena.com

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

Androi─Ć├ík, ┼í├ęfredaktor, tv┼»rce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Raimund Schimanietz

19. 12. 2018, 19:32
Android aplikace

Aktualizace ─Źl├ínku 19.11,kdy┼ż p┼»vodn├ş je z 30.11..To mysl├şte v├í┼żn─Ť!!!

P┼Öemysl Vacul├şk

VIP 19. 12. 2018, 19:42

D├şky, jen jsem se upsal. Opraveno.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim