reklama

NetMonster s novým vzhledem v rámci Material Design 2

NetMonster s novým vzhledem v rámci Material Design 2
2018-12-10T09:59:04+01:00
• 10. 12. 2018

V roce 2014 pomalinku začalo řešit Česko mobilní sítě LTE. Tehdy byla dostupnost poměrně malá a mobilní operátoři začali budovat pokrytí po celé České republice. Právě z tohoto důvodu vznikla aplikace NetMonster, za kterou stojí vývojář Michal Mroček. Ten mimo jiné vytvořil i mobilní aplikaci Dotekomanie.cz pro Android.

NetMonster slouží pro lokalizaci vysílačů, zobrazování informací o síti atd. Před dvěma lety se aplikace dočkala významné grafické změny a dnes zde máme další aktualizaci, která přináší nejen Material Design 2.

NetMonster s Material Design 2

Nová verze není jen o grafických změnách, jak si ukážeme níže. Například došlo na vylepšení v oblasti detekce LTE-A, kde se cílilo zejména na spolehlivost. Také u sousedních buněk 3G a LTE je lokace přiřazována rychleji na dual SIM telefonech.

Největší změny se ale odehrály právě u designu, jak je vidět po prvním spuštění aplikace. Veškeré prvky byly přesunuty do dolní části displeje, což nejvíce ocení majitelé větších zařízení, jelikož je vše dostupné blíže k palci. Vzhledem k současným velikostem mobilů není moc pohodlné mít ovládání v horní části displeje.

   

Původní (první a třetí obr.) vs. nová verze (druhý a čtvrtý obr.)

Nejvíce oceníte tuto změnu například u logu, kde je filtrování, hledání a promazávání dostupné po vytažení spodní lišty a na dosah palce.

 

Původní (první obr.) vs. nová verze (ostatní obr.)

Dost podstatná změna se odehrála u grafů. Zatímco minulá verze zobrazovala vše v rámci jednoho grafu, nyní jsme se dočkali rozdělení na jednotlivé položky. Díky tomu máte lepší a přesnější představu o hodnotách v reálném čase.

 

Původní (první obr.) vs. nová verze (ostatní obr.)

Vývojář si také pohrál s mapou, která nabízí jednodušší přehled v rámci zobrazení jednotlivých buněk. Zde se detaily o vysílači nacházejí v horní liště. Ve spodní části se nabízí tlačítko pro rychlou lokalizaci.

 

Původní (první obr.) vs. nová verze (ostatní obr.)

NetMonster přichází s novou grafikou, přičemž se zapracovalo na vylepšení funkcí. Mohlo by se zdát, že aplikace jako taková dnes není potřeba, jelikož pokrytí LTE je dostatečné, ale stále se jedná o užitečnou aplikaci pro tisíce uživatelů. Ostatně na svém kontě má již přes 100 000 stažení. Například se velmi prosadila ve Francii a jiných zemích. V dohledné době ale bude opět potřeba, jelikož mobilní operátoři začínají budovat pátou generaci mobilních sítí (5G).

logo-app NetMonster Michal Mroček Zdarma ANDROID
reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim