reklama

Apple a Xiaomi vévodí dodávkám s wearable

Apple a Xiaomi vévodí dodávkám s wearable
2018-12-07T12:14:55+01:00
• 7. 12. 2018

Analytická firma IDC zveřejnila aktuální žebříček týkající se dodávek tzv. nositelných zařízení během 3. čtvrtletí tohoto roku. Zatímco chytré telefony mají nejúspěšnější období zřejmě za sebou, tak odvětví s wearable evidentně pomalu přebírá štafetu. Trh momentálně táhnou hlavně dva tradiční výrobci, kteří jsou zaměřeni převážně na určitou část uživatelů a vůbec si nezasahují do záběru v rámci odlišných segmentů.

1/3 pro Apple s Xiaomi

V období od 1. července do 30. září bylo dohromady dodáno na trh 32 milionů kusů zařízení a představuje meziroční nárůst ve výši 21,7 % oproti 3. čtvrtletí roku 2017 (26,3 milionů). První místo si zajistila firma Xiaomi s podílem 21,5 %, kterému nejvíce přispěl cenově dostupný fitness náramek Mi Band 3. Čínský výrobce jen v domácím prostředí jich zvládal prodat úctyhodných 6,9 milionů kusů.

Za druhý konec táhne kalifornský Apple s prémiovými hodinkami Watch, kterých celkem za 3. čtvrtletí vyexpedovali 4,2 milionů, a to odpovídá podílu 13,1 %. Třetí místo si dokázal pohlídat Fitbit, přestože skončil v propadu o 3,1 % díky zmenšené dodávce o 300 tisíc kusů. Do budoucna můžeme očekávat nárůst čísel u prvních dvou jmenovaných, k nimž se bude přibližovat třetí Fitbit, pokud nadále pojede ve vyjetých kolejích.

Zdroje: idc.com, phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim