reklama

Google Drive – prohlížení, editování, komentování i bez Google účtu (beta)

Google Drive – prohlížení, editování, komentování i bez Google účtu (beta)
2018-12-18T17:00:04+02:00
• 18. 12. 2018

Google v rámci svých služeb Dokumenty, Tabulky a Prezentace nabízí mnoho možností, kam zajisté patří i sdílení. Pakliže zpřístupníte dokument veřejně, není co řešit. Pokud ale chcete poznat k editování, komentování nebo prohlížení konkrétní osoby, je již potřeba, aby druhá strana měla Google účet, zejména pak u G Suite (komerční verze). Právě zde dochází k menší změně.

Půjde to i bez Google účtu

Google nově nabízí v rámci beta programu, aby majitel sdílel konkrétní dokument i s uživateli, kteří nemají Google účet, respektive nemají G Suite verzi. Samozřejmě je zde potřeba nějakého ověření, k čemuž poslouží jednoduchý PIN kód. Jakmile nasdílíte ke komentování dokument uživateli například s emailem na Seznam.cz, vyžádá si PIN kód, který je mu zaslán na emailovou adresu, která má povolení. Po zadání může i bez Google účtu provádět úpravy, které mu byly povoleny.

bez Google účtu

Novinka je zatím ve fázi beta a je dostupná pro majitele G Suite účtů. Google ji nasazuje zejména z faktu, že společnosti najímají ke spolupráci i externisty. Chce jim takto ulehčit práci, aby se nemuselo hledat alternativní řešení obcházející restrikce sdílení dokumentů v rámci Google Drive (Google Disku).

Je samozřejmě otázkou, jestli tato novinka zůstane jen pro G Suite, nebo následně dojde k rozšíření i mezi další účty. Pokud se nyní chcete zapsat k otestování novinky v rámci bety, vyplňte speciální formulář od Googlu.

Zdroje: gsuiteupdates.googleblog.com, zdnet.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim