reklama

Twitter testuje chronologické řazení aktualizováno

Twitter testuje chronologické řazení [aktualizováno]
2018-11-01T06:30:23+00:00
• 1. 11. 2018
Thumbnail

Aktualizováno 1. 11.

V září jsme se dozvěděli, že si Twitter pohrává s možností chronologického řazení příspěvků. Právě po této možnosti touží mnoho uživatelů, kterým se nelíbí současný stav, kdy sociální síť sama vybírá, co by se mohlo uživatelům líbit z jejich okruhu sledovaných. V podstatě příspěvky nejdou po sobě a vytváří to zmatek.

Nyní dochází k testování chronologického řazení u malého množství uživatelů na platformě iOS. Nyní si tedy musíme počkat, jak Twitter vyhodnotí tento test. Následně se možná dočkáme rozšíření na všechny platformy. Stále je zde možnost, že touto cestou se nakonec sociální síť nevydá.

Kromě toho jsme se dočkali nového plovoucího tlačítka pro vytváření příspěvků. Pakliže podržíte prst na tlačítku, objeví se tři možnosti, v rámci kterých se nabízí napsání běžného tweetu, zveřejnění fotografie nebo poslání animovaného obrázku (GIF). Tato novinka se opět týká Twitteru pro iOS.

Původní článek 18. 9.

Jsou to již dva roky, co se druhá největší sociální síť světa rozhodla změnit pravidla fungování její platformy. Od roku 2016 jsou veškeré tweety zobrazovány podle toho, co algoritmus vyhodnotí jako nejvíce relevantní příspěvek. 

Ve své podstatě jde o to, že se Twitter snaží upřednostňovat takové příspěvky, které se vám budou s největší pravděpodobností líbit. Sociální síť ale nyní chystá další zajímavou novinku. Dle všeho se Twitter chystá představit zcela novou funkci, která v praxi umožní snadnější přepínání mezi chronologickým a algoritmickým řazením příspěvků. 

Twitter vám dá na výběr

Pokud nepatříte mezi uživatele, který by byl nadšen ze současné algoritmické časové osy Twitteru, tak zbystřete. Zahraniční server Neowin totiž prohlásil, že se sociální síť Twitter chystá představit novou funkci pro snadné přepínání mezi řazením příspěvků. Místo algoritmického řazení tak budete moci přepnout na chronologické řazení. 

Dle všeho se Twitter snaží docílit vyvážení způsobu, jakým se vám budou tweety (příspěvky) zobrazovat. Pokud budete chtít vidět ty nejnovější, jednoduše se přepnete na chronologické řazení. Jestliže ale chcete, aby vám sama aplikace předhazovala nejvíce relevantní příspěvky, využijete algoritmického řazení.

Zdroje: neowin.net, 9to5mac.com, techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit