reklama

Samsung si pohrává s designem – zakřivení, notch, díra

Samsung si pohrává s designem – zakřivení, notch, díra
2018-11-17T14:00:54+00:00
• 17. 11. 2018
Thumbnail1

V rámci nedávné akce společnosti Samsung došlo na představení nového ohebného displeje pro budoucí zařízení. Kromě toho ukázal, jaké typy displejů se mohou objevit na trhu, přičemž se zaměřil na výřezy v displejích. Nedávní patentová přihláška ale ukazuje více.

Zakřivení, notch, díra? Vše je ve hře

Díky patentům a patentovým přihláškám se mnohdy dozvíme, co si konkrétní výrobce nachystá pro zákazníky. Minimálně se ukazuje, s čím si daná společnost pohrává. Díky nedávné patentové přihlášce se nám naskytuje pohled na možné designové postupy v případě společnosti Samsung.

Jak již v názvu zaznělo, Samsung se nebrání ve využívání zakřivení, výřezů v displejích nebo dokonce děr pro senzory a foťáky. V podstatě Samsung popisuje, jak mohou takové displeje vypadat. Samotné grafické návrhy ale neukazují design mobilů.

Jak je vidět, u výřezů si pohrává s nejrůznějšími tvary a samotným umístěním. Druhá sada ukazuje možnosti implementace děr pro senzory a foťáky. Na poslední sadě se na druhou stranu ukazuje, že by smartphone mohl mít zakřivený displej na horní a spodní straně, což je celkem změna, když prozatím Samsung používal jen zakřivení po stranách.

Sice patentová přihláška negarantuje, že by se takové zařízení mělo objevit v dohledné době, ale na druhou stranu, nic tomu nebrání.

Zdroj: nl.letsgodigital.org

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

wil hermes

20. 11. 2018, 0:11
Android aplikace

jestli se mi u Samsungu něco líbí, tak že nedělají výřezy, ale hezky symetrický přístroje. snad se nenechají zlákat designovým failem, pardon, notchem

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit