reklama

LG odhalilo XBOOM AI ThinQ WK9 s Google Assistant

LG odhalilo XBOOM AI ThinQ WK9 s Google Assistant
2018-11-24T12:00:43+01:00
• 24. 11. 2018

Chytré reproduktory mají před sebou druhou metu, kdy jim výrobci ke všemu postupně nasazují dotykový displej. Vlastní řešení ukázala poprvé společnost LG během letošního ročníků CES v Las Vegas, ale až do dnešní doby jsme bohužel museli vyčkávat na oficiální odhalení pro širokou veřejnost. Zařízení s původním názvem WK9 ThinQ View je nyní známé pod daleko složitějším označením, avšak z neznámého důvodu.

Přivítejte XBOOM AI ThinQ WK9

Reproduktor jde částečně ve stopách JBL Link View či Echo Show od Amazonu, ale s tím rozdílem, že jihokorejský výrobce při vývoji úzce spolupracoval s Googlem. Postranní stereo reproduktory mají maximální výkon 20 Wattů a o dodávku se postarala firma Meridian Audio s bohatými zkušenostmi v oblasti audio řešení. Uprostřed si našel místo 8palcový displej s HD rozlišením a 5megapixelová kamerka pro videohovory přes Google Duo.

Hlavní práci po softwarové stránce odvádí přítomný Google Assistant pod křídly platformy Android Things. Zařízení celkově váží 1,51 kilogramů a bude dostupné jen v černém provedení. Doporučená cena sice činí 299 dolarů (tj. cca 6 838 Kč), ale speciální zavádějící akce dokázala stlačit cenu k 199 dolarům (tj. cca 4 551 Kč) přes oficiální stránky výrobce. Dostupnost na českém trhu není v současné době vůbec jasná.

Zdroje: androidauthority.com, gizmochina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim