LG si patentovalo telefon s 16 kamerami

LG si patentovalo telefon s 16 kamerami
2018-11-27T10:35:53+02:00
• 27. 11. 2018
2

LG si nechalo patentovat zajímavý telefon. Jejich budoucí smartphone možná bude mít 16 kamer. Dříve na telefonech nebyla žádná, pak jedna, pak jedna ve předu a druhá vzadu. Následně přišla éra duálních kamer jak na přední části telefonu, tak na zadní. Nyní se objevují telefony s třemi i čtyřmi kamerami na zádech. LG zašlo ale ještě dál, plánuje mít 16 kamer na zadní straně telefonu.

Snímaný objekt se rozpohybuje

LG obdrželo schválení patentu 20. listopadu od USPTO (United States Patent and Trademark Office). Díky 16 kamerám je možné dosáhnout efektu perspektivy, výsledná fotografie se tak bude jevit jako prostorová.

Též je zde možnost, že si uživatel vybere jednu výslednou fotografii z úhlu, který se mu zdá nejlepší. Též bude na zadní straně připevněné zrcadlo, které umožní uživateli vyfotit pomocí zadního fotoaparátu, a přesto na sebe při focení vidět. Hlavní fotoaparáty totiž mají vyšší výslednou kvalitu fotografií než přední snímače.

Z obrázků v patentu je patrné, že by mělo být možné například po vyfocení osoby měnit jeho hlavu. Stačí zvolit ze kterého úhlu vypadá nejlépe a to tak vložit do hlavního snímku. Případně poupravit jeho rotaci hlavy. Díky tomu odpadne při skupinovém focení to, že někdo mrkl a někdo se zase nedíval do objektivu.

Jak to bude však fungovat při větších skupinových fotografiích není známo. Výhodou vícero fotoaparátů bude též možnost panoramatických fotografiích či pořizování lepších 360° snímků. LG neoznámilo, kdy a jestli se novinka chystá na uvedení na trh. S největší pravděpodobností si několik měsíců a možná i let ještě počkáme.

Zdroj: gizchina.com

 

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Matěj Vondráček

27. 11. 2018, 10:51

Vždyť ty kamery jsou hned vedle sebe, změna úhlu je minimální

Ota Navrátil

27. 11. 2018, 13:36

to si dalo trochu napravit čočkou, 3D fotky by z toho mohli být, nebo 16 bodů k ostření

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat