Huawei prodává vlastní chytrý reproduktor

Huawei prodává vlastní chytrý reproduktor
2018-11-02T00:59:50+02:00
• 2. 11. 2018

Huawei představil nový reproduktor, který nazývá chytrým. Spolu s představením Huawei Mate 20 Pro (recenze), kde bylo představeno mnoho věcí k využité v chytré domácnosti jako například chytré žárovky, chytrý dveřní zámek, čistič vzduchu, lampička a spoustu dalších věcí. Mezi nimi byl i reproduktor Huawei AI, který má stanovenou cenu na 1 380 Kč.

Stejná technologie jako u Xiaomi

Huawei využil pro svého chytrého asistenta služby od společnosti Orion Star, která vyrábí Orion Voice OS technologii. Tu například používají firmy jako Xiaomi či Midea. Tato společnost tak zaplňuje 30 % trhu s chytrými reproduktoru, a zvládá to i přesto, že nemá vlastní zařízení. Zařízení se probouzí oslovením „Xiaoyi Xiaoyi“. Po probuzení je schopný odpovídat na různé dotazy, jako konkurenční chytré reproduktory, či je schopný plnit různé úkolu (hudba, kalendář, počasí). Dokáže interagovat i s dalšími chytrými zařízeními v domě na stejné Wi-Fi síti.

Huawei AI reproduktor dokonce dokáže interagovat s vaším telefonem. Telefon nemusíte mít ani u sebe, stačí, aby byl připojen k internetu a reproduktor v něm například na základě hlasového povelu vyhledá kontakt a následně ho i vytočí. Vy tak můžete provést telefonní hovor přes reproduktor a nemít telefon ani u sebe. Reproduktor jde do prodeje 1. listopadu za cenu 58 amerických dolarů, v přepočtu 1 380 Kč. Není jisté, zda bude dostupný i pro jiný než asijský trh, konkrétně pro Čínu.

Zdroje: gizchina.com, gizchina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat