reklama

Huawei prodává vlastní chytrý reproduktor

Huawei prodává vlastní chytrý reproduktor
2018-11-02T00:59:50+02:00
• 2. 11. 2018

Huawei představil nový reproduktor, který nazývá chytrým. Spolu s představením Huawei Mate 20 Pro (recenze), kde bylo představeno mnoho věcí k využité v chytré domácnosti jako například chytré žárovky, chytrý dveřní zámek, čistič vzduchu, lampička a spoustu dalších věcí. Mezi nimi byl i reproduktor Huawei AI, který má stanovenou cenu na 1 380 Kč.

Stejná technologie jako u Xiaomi

Huawei využil pro svého chytrého asistenta služby od společnosti Orion Star, která vyrábí Orion Voice OS technologii. Tu například používají firmy jako Xiaomi či Midea. Tato společnost tak zaplňuje 30 % trhu s chytrými reproduktoru, a zvládá to i přesto, že nemá vlastní zařízení. Zařízení se probouzí oslovením „Xiaoyi Xiaoyi“. Po probuzení je schopný odpovídat na různé dotazy, jako konkurenční chytré reproduktory, či je schopný plnit různé úkolu (hudba, kalendář, počasí). Dokáže interagovat i s dalšími chytrými zařízeními v domě na stejné Wi-Fi síti.

Huawei AI reproduktor dokonce dokáže interagovat s vaším telefonem. Telefon nemusíte mít ani u sebe, stačí, aby byl připojen k internetu a reproduktor v něm například na základě hlasového povelu vyhledá kontakt a následně ho i vytočí. Vy tak můžete provést telefonní hovor přes reproduktor a nemít telefon ani u sebe. Reproduktor jde do prodeje 1. listopadu za cenu 58 amerických dolarů, v přepočtu 1 380 Kč. Není jisté, zda bude dostupný i pro jiný než asijský trh, konkrétně pro Čínu.

Zdroje: gizchina.com, gizchina.com

reklama
reklama
reklama
Samsung Galaxy Note10

Karel Čapka

Třiadvacetiletý absolvent žurnalistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímá se o moderní technologie, sociální sítě a má rád focení. Vždy si najde chvilku na čtení a baví ho učit se novým věcem. Zajímají jej dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim