reklama

Chrome 71 vás uchrání před nejasným placením

Chrome 71 vás uchrání před nejasným placením
2018-11-09T06:44:35+01:00
• 9. 11. 2018

Webový prohlížeč Chrome má v sobě zabudované ochrany, které jsou spjaty se servery Googlu. Díky tomu lze zablokovat přístup na potenciálně nebezpečnou stránku. Nyní se dozvídáme, že se ochrana rozšiřuje a Chrome vás může uchránit před stránkou vybízející k přihlášení placeného předplatného za účelem podvodu nebo neopodstatněnému vybírání peněz.

Chrome jde proti podvodům

Google zřejmě zaznamenal, že se v poslední době rozšiřuje podvodné chování některých stránek, které se snaží, aby se uživatelé zaplatili za něco, co není jasně definováno. Do této kategorie spadají i případy, kdy by se měl uživatel přihlásit k předplatnému. Počet takových webů se zřejmě zvýšil, na což Google zareagoval novou ochranou.

Ukázka podvodné stránky

Do této chvíle jste se mohli setkat s webovou stránkou, která vás vybízela k zadání telefonního čísla, abyste za něco zaplatili. Přitom stránka neobsahuje informace, kolik zaplatíte a jak často budete platit. Právě takové stránky budou blokovány v prohlížeči Chrome ve verzi 71.

Varování na podvodnou stránku

Samozřejmě se může stát, že dojde ke špatnému vyhodnocení a majitel webu by byl potrestán neprávem. Pakliže se tak stane, může se správce webu obrátit na Google Search Console, kde se půjde odvolat proti postihu. Zároveň Google stanovil, co by web s takovým placením měl obsahovat. Mělo by být jasně definováno, co uživatel bude platit, jaká je cena a jestli je vše přehledné a jasné.

Nová ochrana bude dostupná ve verzi 71 prohlížeče Chrome, jak bylo uvedeno výše. Novinka se objeví na všech platformách, nejen na mobilních.

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat