App Store v problémech, vše nyní řeší federální soud

App Store v problémech, vše nyní řeší federální soud
2018-11-27T15:46:05+02:00
• 27. 11. 2018
1

Společnost Apple to má vymyšlené skutečně dobře. Kdyby letos neprodala takové množství iPhonů, takřka nic by se jí nestalo. Zdroje financí totiž nemá pouze z telefonů či tabletů, ale hlavně ze svých služeb. 

Například takový App store je pro Apple velice úspěšnou platformou. Najdeme zde mnoho aplikací, u kterých moc dobře víme, že prošly určitou bezpečnostní kontrolou. Pro Apple je však důležitý příjem, který se každým kvartálem zvyšuje. App Store je taky nyní pro společnost s logem nakousnutého jablka absolutně prioritní. Aby ale i nadále mohla platforma profitovat, musí se Apple vypořádat s nepříjemným soudním sporem. 

App Store by se mohl dostat do finanční tísni

Společnost Apple v současné chvíli musí řešit soudní tahanice u federálního soudu. Pokud by Apple prohrál, mohla by být budoucnost App Storu nejasná. Dle žalobců je App Store zcela uzavřený trh s aplikacemi, díky čemuž si Apple může od vývojářů a studií říkat o vysoké poplatky.

Jestliže vývojář či dané studio chce svou aplikace i nadále nabízet na platformě App Store, nezbývá mu nic jiného, než danou sazbu zaplatit. Naopak dle slov Applu mají vývojáři k dispozici prostor, na kterém je možné aplikace prodávat. V tomto případě je ale pouze na vývojářích, zda této možnosti využijí. 

Federální soud nyní má před sebou skutečně těžký případ – bude totiž muset zjistit, zda Apple vývojáře zneužívá. či nikoliv. Samozřejmě se na internetu objevilo prohlášení, že kdyby Apple snížil cenovou hladinu poplatků, automaticky by se snížila i cena výsledných aplikací. 

Zdroj: cultofmac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Dave Stuchlík

1. 12. 2018, 21:26

Chtělo by to pročistit ten váš „kádr“ a najmout si nějaké objektivnější autory. Takhle vypadáte spíše jako novinářská žumpa….

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat