reklama

App Store v problémech, vše nyní řeší federální soud

App Store v problémech, vše nyní řeší federální soud
2018-11-27T15:46:05+01:00
• 27. 11. 2018
1

Společnost Apple to má vymyšlené skutečně dobře. Kdyby letos neprodala takové množství iPhonů, takřka nic by se jí nestalo. Zdroje financí totiž nemá pouze z telefonů či tabletů, ale hlavně ze svých služeb. 

Například takový App store je pro Apple velice úspěšnou platformou. Najdeme zde mnoho aplikací, u kterých moc dobře víme, že prošly určitou bezpečnostní kontrolou. Pro Apple je však důležitý příjem, který se každým kvartálem zvyšuje. App Store je taky nyní pro společnost s logem nakousnutého jablka absolutně prioritní. Aby ale i nadále mohla platforma profitovat, musí se Apple vypořádat s nepříjemným soudním sporem. 

App Store by se mohl dostat do finanční tísni

Společnost Apple v současné chvíli musí řešit soudní tahanice u federálního soudu. Pokud by Apple prohrál, mohla by být budoucnost App Storu nejasná. Dle žalobců je App Store zcela uzavřený trh s aplikacemi, díky čemuž si Apple může od vývojářů a studií říkat o vysoké poplatky.

Jestliže vývojář či dané studio chce svou aplikace i nadále nabízet na platformě App Store, nezbývá mu nic jiného, než danou sazbu zaplatit. Naopak dle slov Applu mají vývojáři k dispozici prostor, na kterém je možné aplikace prodávat. V tomto případě je ale pouze na vývojářích, zda této možnosti využijí. 

Federální soud nyní má před sebou skutečně těžký případ – bude totiž muset zjistit, zda Apple vývojáře zneužívá. či nikoliv. Samozřejmě se na internetu objevilo prohlášení, že kdyby Apple snížil cenovou hladinu poplatků, automaticky by se snížila i cena výsledných aplikací. 

Zdroj: cultofmac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dave Stuchlík

VIP 1. 12. 2018, 21:26

Chtělo by to pročistit ten váš “kádr” a najmout si nějaké objektivnější autory. Takhle vypadáte spíše jako novinářská žumpa….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim