reklama

Samsung chystá dvě čtečky otisků prstů v displeji

Samsung chystá dvě čtečky otisků prstů v displeji
2018-10-24T06:44:33+02:00
• 24. 10. 2018

Na začátku tohoto týdne jsme se dozvěděli, že společnost Samsung požádala o nový patent týkající se optické čtečky otisků prstů v displeji, což naznačuje, že model Galaxy S10 touto funkcí může disponovat. 

Další patent jihokorejské společnosti, zveřejněný tentýž den, však informuje, že Samsung již pracuje na budoucnosti této technologie. První patent pouze ukázal implementaci čtečky otisků prstů v displeji a podobně jako u ostatních smartphonů může být čtečka použita jen v určité části obrazovky. 

Samsung a jeho druhá čtečka

Druhý patent však popisuje pokročilejší čtečku otisků prstů, jež využívá celou plochu displeje. K dispozici by v tomto případě měl být také speciální procesor zvyšující jas obrazovky, a to ve chvíli,  kdy je detekován kontakt prstů. Navíc dokáže za velmi krátký čas třikrát oskenovat prst, čímž zajistí lepší kvalitu. 

Nový snímač bude zkrátka přesnější, jednodušší a rychlejší než současná technologie. Navíc jeho všestrannost umožňuje zabudování do budoucích skládacích telefonů/zařízení. Z pohledu designu patent představuje dva formáty. 

První ilustruje tradiční smartphone s rámečky kolem displeje, které Samsung doposud prodával. Druhý, překvapivě, ilustruje zařízení podobající se Essential Phonu a Huawei Mate 20. Přestože mnozí očekávají, že Samsung představí Galaxy S10 s výřezem v displeji, jihokorejský výrobce se usilovně snaží o to, aby k tomu nedošlo. 

Zdroje: gizchina.com, nl.letsgodigital.org

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim