reklama

Play Pass aneb neomezený přístup ke hrám a aplikacím?

Play Pass aneb neomezený přístup ke hrám a aplikacím?
2018-10-26T09:59:39+01:00
• 26. 10. 2018

Ještě před několika lety jste museli platit za každou položku zvlášť. To se výrazně odrazilo na celkových výdajích, zejména v oblasti zábavy. Naštěstí se objevily služby s předplatným, díky kterému mnohdy získáte neomezený přístup ke kompletním obsahu. Příkladem mohou být hudební streamovací služby. Nyní se ale možná objevují náznaky, že by se podobná evoluce mohla konat u aplikací a her. Novinka by se mohla jmenovat Play Pass.

Google Play Pass

V tomto roce někteří členové XDA Developers zachytili ve zdrojových kódech aplikace Obchod Play zmínky o Play Pass. Bohužel nic nenasvědčovalo tomu, o co by se mohlo jednat. Nedávno se ale objevila anketa v rámci aplikace Google Opinion Rewards, která nastínila možný příchod služby Play Pass.

Play Pass

Anketa se ptá uživatelů, jestli by byli ochotni platit měsíční poplatek za přístup ke kompletnímu obsahu obchodu s aplikacemi a hrami. Sice nikde není zmíněno nebo naznačeno, že by se mohlo jednat o Obchod Play, ale na druhou stranu se jedná až o moc velkou náhodu.

Bez jakýchkoliv dalších náznaků můžeme jen spekulovat, co se vlastně chystá. Je možné, že Google zvažuje možnost si předplatit kompletní obsah celého Obchodu Play za nějaký pravidelný poplatek. Samozřejmě se nabídnou otázky, jak by to bylo řešeno u aplikací a her, kde již funguje předplatné.

Play Pass by mohla být dobrá služba pro takové uživatele, kteří nakupují pravidelně aplikace a hry. Na druhou stranu bude hodně záležet na ceně takové služby, aby se vůbec vyplatila všem stranám – uživatelům, vývojářům a samotnému Googlu.

Kolik jste investovali do aplikací a her? Jak často nakupujete v Obchodě Play?

Pokud si nevedete osobní statistiku, můžete se na své celkové výdaje podívat skrze aplikaci
Purchased Apps.

logo-app Purchased Apps (Restore your paid apps) Asapha Halifa Zdarma ANDROID

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim