Apple Keynote: z mrtvých vstanou dva produkty, iPad mini 5 a AirPower

Apple Keynote: z mrtvých vstanou dva produkty, iPad mini 5 a AirPower
2018-10-26T10:59:51+02:00
• 26. 10. 2018

Již za týden se bude konat druhá podzimní keynote nejvýdělečnější americké společnosti. Ano správně, řeč je o Applu, který má představit zcela nové produkty. Že se dočkáme nových iPadů Pro, už dávno víme. O představení produktů, kterým se nyní budeme věnovat, jsme však nevěděli. 

Apple Keynote: AirPower jen přeci dostane svůj prostor na trhu

Už se zdálo, že je s bezdrátovou nabíječkou AirPower amen. Velmi důvěryhodný analytik, Ming Chi-Kuo, však přišel s novou informací, že Apple má právě tuto nabíječku v plánu uvést na trh. Analytik se spoléhá hlavně na anonymní dodavatelské řetězce. Doufejme tedy, že má skutečně pravdu a AirPoweru se dočkáme. 

Ming Chi-Kuo mimo jiné prozradil příchod zcela nového iPadu mini. Jedná se o poměrně „šokující” informaci, neboť s tímto tabletem již několik let nepočítáme. Pokud se jej skutečně dočkáme, osobně bych byl velmi překvapen. V tomto rozpoložení však nejsem schopen říci, zda bych měl radost, či nikoliv. 

Apple by měl také představit aktualizované iPady Pro, přesněji dva modely. Oba modely nabídnou zcela nový design a hlavně konektor USB-C, po kterém již nějaký ten pátek jablíčkáři volají. Tablety s logem nakousnutého jablka mimo jiné nabídnou také nové, lepší displeje. 

Nový iPad mini 5 a vylepšený Apple Pencil

Sice je toto mimo koncept našeho webu, ale i tak stojí za krátkou zmínku, že si pro nás Apple chystá nové počítače Mac, včetně levnějšího MacBooku, iMacu či Mac mini, který nebyl nijak aktualizován zhruba čtyři roky. Dále se 30. října dočkáme druhé generace Apple Pencil, která bude vybavena lepšími hardwarovými součástkami a opět bude spolupracovat pouze s iPadem Pro.

Pojďme se ale vrátit zpět k iPadu mini. Ten by měl nabídnout v podstatě stejný design, naopak si výrazně polepší procesor. Na druhou stranu v něm bude implementován levnější zobrazovací panel – troufám si říci, že LCD displej. Každopádně, iPad mini bude v prodeji již během jara příštího roku. iPad mini v tomto případně nabídne 7,9palcovou úhlopříčku displeje, zatímco iPad Pro 9,7 a 12,1 palců. 

Vzhledem k tomu, že by se mělo jednat o chudší variantu, k dispozici samozřejmě bude také levnější hardware. Očekávat tak můžeme Touch ID a hardwarové domovské tlačítko (Home button). 

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat