reklama

Google Gboard jako plovoucí klávesnice aktualizováno

Google Gboard jako plovoucí klávesnice [aktualizováno]
2018-10-20T15:55:47+02:00
• 20. 10. 2018

Aktualizováno 20. 9.

Před měsícem jsme vás informovali, že klávesnice Gboard od Googlu získá nový plovoucí režim. Jak se zdá, novinka je nyní k dispozici a můžete si ji vyzkoušet. K aktivaci stačí v rámci klávesnice stisknout logo Googlu v horním levém rohu. Následně běžte do menu přes tři tečky, kde je nově možnost zapnutí plovoucího režimu. K deaktivaci musíte absolvovat stejný postup znovu.

S klávesnicí se následně pohybuje přes ukazatel směru v dolní části. Rozhodně se jedná o zajímavou možnost, když máte velký smartphone. Třeba jako nedávno představený Mate 20 X, který má přes 7 palců.

Původní článek 19. 9.

Google v Obchodě Play nabízí svou vlastní klávesnici Gboard, která je mimo jiné dostupná i pro operační systém iOS. V poslední době získává tato aplikace drobná vylepšení, ale jak se ukazuje, chystá se další celkem podstatná novinka.

Gboard a plovoucĂ­ reĹľim

V rámci nedávno vydané beta verze této aplikace se objevil plovoucí režim, díky kterému lze umístit klávesnici kamkoliv na ploše. Vzhledem k tomu, že se displeje stále zvětšují, může se jednat pro některé uživatele o celkem vhodnou funkci. Novinku by měli také ocenit majitelé tabletů.

Již nyní můžete klávesnici upevnit na jednu nebo druhou stranu, aby se uživateli lépe psalo jednou rukou. Nová funkce ale dává větší možnosti a v podstatě nikdo není limitován vyhrazeným prostorem. Pakliže si nainstalujete beta verzi aplikace Gboard (7.6.7.213180289 beta, APK), měli byste nový režim najít skrze levé tlačítko voleb, kde následně kliknete na tři tečky. Ve středové části se pak má zobrazit možnost plovoucího režimu.

Samotná funkce asi není zcela odladěná a není připravená pro nasazení, asi ani v případě beta verze. Někteří uživatelé reportují, že po aktivaci následně došlo ke zrušení funkce. Jiným zůstává tento režim.

logo-app Gboard – klávesnice od Googlu Google LLC Zdarma ANDROID logo-app Gboard Zdarma iOS

Zdroje: droid-life.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim