reklama

Motorola One – první pohled na novinku s čistým androidem

Motorola One – první pohled na novinku s čistým androidem
2018-09-04T15:47:02+02:00
• 4. 9. 2018
1

Motorola v Berlíně ukázala nový smartphone Motorola One. Nejde přitom o zcela nový model, ale prakticky jen odlehčený telefon Motorola P30. Telefony mají naprosto shodný design, pár odlišností nalezneme na seznamu specifikací. Hlavním rozdílem pak je, že Motorola One nabízí čistý systém v rámci programu Android One.

Oproti modelu P30 nabízí Motorola One o něco horší výbavu, máme zde jen Snapdragon 625, místo Snapdragonu 636. Operační paměť je o třetinu menší a nabízí jen 4 GB, stejně tak si pohoršil i fotoaparát, místo 16+5 MPx zde máme jen 13+2 MPx.

Podstatnou výhodu oproti P30 má však novinka po softwarové stránce, jelikož díky Android One přichází na trh se systémem Android 8.1 Oreo a v nejbližší době by se měla dočkat aktualizace na nejnovější Android 9 Pie. Celkově telefon ocení spíše méně nároční uživatelé, kteří nejsou po výkonu, ale hledají spolehlivé zařízení s aktuálním systémem.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Erik Bezeréti

VIP 4. 9. 2018, 16:22

Nerozumím tomu, proč se verze One musí tak výrazně lišit (je o tolik hardwarově horší) než výchozí model. Ať už je to Motorola nebo třeba LG. To se výrobce tolik bojí, že by v přímé konkurenci čistý Android porazil nadstavbu? Proč neosadí čistým Androidem i vlajkovou loď? Určitě by o ni zájem byl.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat