reklama

Programátorem ve středověku? DevFest CZ se vrací do minulosti!

Programátorem ve středověku? DevFest CZ se vrací do minulosti!
2018-08-07T09:22:24+02:00
• 7. 8. 2018

Čas se naplnil. Blaničtí rytíři nedorazili ani tentokrát. Je potřeba vzít věci do vlastních rukou, chopit se meče či luku a hrdě… zasednout k monitorům. Wait, what?!

DevFest CZ 2018

DevFest CZ, konference jako žádná jiná, se letos 26.–27. října pokusí spojit zdánlivě nespojitelné – časy dávno minulé, přítomné a dokonce budoucí.

A proč zrovna středověk? Produkční Bára k tomu říká: „Když se nelze dívat do budoucnosti, podívejme se zpět! Hoooodně daleko!“ Podobně výběr tématu komentuje také organizátor Danny: „Je plný zajímavých událostí, které daly základ dnešnímu světu. Byla to doba, kdy nic nebylo zadarmo, kdy příroda byla ještě panenská a kdy žít znamenalo tvrdě pracovat,“. Garantka speakers Eli dodává: „Středověk je brutus a my se s ničím nepářem.“

Stejně jako loni se akce uskuteční v Praze, která je svou historií proslulá. „Středověk, Praha, srdce republiky, to prostě pasuje k sobě!“, tvrdí garant webu Dominik. „Tak Praha je pořád v některých ohledech ve středověku, kde jinde by to mělo být? Já osobně jako pravý Pražan (born and raised, baby!) si absolutně nemůžu stěžovat,“ dodává Eli.

Beze změny ale festival nebude ani letos. Tým DevFest CZ se totiž obměňuje každý rok. Letos žezlo hlavního organizátora převzal Jan Voráček, řečený Odvážný. Za jeho neklidné vlády už stihl festival projít několika změnami. Za zmínku stojí třeba nový, od základů vybudovaný web, nebo změna rozložení programu – workshopy se uskuteční v pátek a konference (s následnou afterparty) v sobotu. „Chtěli jsme, aby měli jak návštěvníci, tak organizátoři na workshopy dostatek času a klidu. V minulých letech se většinou ani jedné ze zmíněných stran nechtělo po afterparty z postele,“, směje se garantka PR Katka.

Návštěvníci se mohou těšit také na změnu venue, organizační tým se chce zaměřit i na loňské potíže s podáváním vybrané krmě. Podle organizátora Dominika je řešení víc než snadné: „Víc jídla!“. Eli pak návštěvníkům radí sázet na jistotu: „Přineste si svačinu od maminky. Nezapomeňte na jablíčko, po tom se dobře tráví a poslouží i jako terč pro lukostřelbu.“

Všímaví fanoušci jistě zpozorovali, že datum akce se během července posunulo o dva týdny. Hlavní organizátor (a panovník v jedné osobě) k tomu říká: „Chceme účastníkům DevFestu zajistit ten nejkvalitnější obsah a naši speakeři se často pyšní titulem Google Developer Expert (GDE). Původní termín se bohužel kryl s GDE Summitem v dalekém království zvaném Kalifornie a mnoho z nich by na DevFest nemohlo dorazit.“

Jaké to tedy letos bude? „Bude to epic a taky lyric. Prostě dvorská poezie“, říká Bára. „Epické to bude! Každý DevFest má příběh, na kterém si dáváme záležet. A když vidím tým lidí, se kterým na DevFestu děláme, nemůže to dopadnout jinak“, dodává hlavní organizátor Honza.

Takže… do zbraně a krleš!

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Redakce

Dotekománie vás provede světem mobilních zařízení a technologií. Čtěte, ptejte se, komentujte.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat