Facebook podporuje Chrome Custom Tabs, má to ale háček

Facebook podporuje Chrome Custom Tabs, má to ale háček
2018-08-07T11:35:11+02:00
• 7. 8. 2018
1

Většinou, když si uživatel Androidu koupí nový chytrý telefon, ihned nainstaluje veškeré potřebné aplikace. Někteří uživatelé následně pak řeší nastavení aplikace Facebook, kde zvolí možnost „odkazy otevírat externě“. Nyní se však zdá, že největší sociální síť světa konečně přijme karty Chrome Custom Tabs, které Google představil již před třemi lety. 

Facebook a podpora Google Chromu?

Na tuto skutečnost upozornilo hned několik čtenářů, kteří prohlásili, že sociální síť vynechala možnost vybrat si mezi prohlížečem a Facebookem pro otevírání odkazů. Místo toho se prý odkazy otevírají přímo pomocí vlastních karet Chromu. Facebook navíc implementoval možnost „Uložit odkaz na Facebook“ a „Odeslat skrze Facebook Messenger“, což ve finále dává smysl. 

Zajímavé ale je, že tato funkce je dostupná pouze na některých verzích Facebooku (nikoliv na poslední verzi). Kolegové ze zahraničního serveru Androidpolice vyzkoušeli hned dvě verze na dvou odlišných telefonech. 

Na modelu Pixel 2 XL byla nainstalována verze Facebook v185.0.0.0.11 a na modelu Pixel XL byla verze v181.x. Ani na jednom z těchto modelů nebyla novinka k dispozici, nýbrž pouze současná možnost, tedy „odkazy otevírat externě“. Jakmile byla ale aplikace přeinstalována na verzi v183.0.0.39.75, karty Chromu byly ihned dostupné.

Pokud tedy chcete vyzkoušet Chrome Custom Tabs, nainstalujte si pomocí tohoto APK souboru verzi v183.0.0.39.75. Věděli jste o této funkci? Dejte nám vědět do komentářů pod článek.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Honza Rössler

9. 8. 2018, 12:12

Tuhle funkci má Facebook Lite asi už 2 měsíce.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat