reklama

Facebook podporuje Chrome Custom Tabs, má to ale háček

Facebook podporuje Chrome Custom Tabs, má to ale háček
2018-08-07T11:35:11+02:00
• 7. 8. 2018
1

Většinou, když si uživatel Androidu koupí nový chytrý telefon, ihned nainstaluje veškeré potřebné aplikace. Někteří uživatelé následně pak řeší nastavení aplikace Facebook, kde zvolí možnost „odkazy otevírat externě“. Nyní se však zdá, že největší sociální síť světa konečně přijme karty Chrome Custom Tabs, které Google představil již před třemi lety. 

Facebook a podpora Google Chromu?

Na tuto skutečnost upozornilo hned několik čtenářů, kteří prohlásili, že sociální síť vynechala možnost vybrat si mezi prohlížečem a Facebookem pro otevírání odkazů. Místo toho se prý odkazy otevírají přímo pomocí vlastních karet Chromu. Facebook navíc implementoval možnost „Uložit odkaz na Facebook“ a „Odeslat skrze Facebook Messenger“, což ve finále dává smysl. 

Zajímavé ale je, že tato funkce je dostupná pouze na některých verzích Facebooku (nikoliv na poslední verzi). Kolegové ze zahraničního serveru Androidpolice vyzkoušeli hned dvě verze na dvou odlišných telefonech. 

Na modelu Pixel 2 XL byla nainstalována verze Facebook v185.0.0.0.11 a na modelu Pixel XL byla verze v181.x. Ani na jednom z těchto modelů nebyla novinka k dispozici, nýbrž pouze současná možnost, tedy „odkazy otevírat externě“. Jakmile byla ale aplikace přeinstalována na verzi v183.0.0.39.75, karty Chromu byly ihned dostupné.

Pokud tedy chcete vyzkoušet Chrome Custom Tabs, nainstalujte si pomocí tohoto APK souboru verzi v183.0.0.39.75. Věděli jste o této funkci? Dejte nám vědět do komentářů pod článek.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Honza Rössler

9. 8. 2018, 12:12
Android aplikace

Tuhle funkci má Facebook Lite asi už 2 měsíce.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim