reklama

Samsung stále vede v dodávkách tabletů s Androidem

Samsung stále vede v dodávkách tabletů s Androidem
2018-08-07T07:00:21+02:00
• 7. 8. 2018

Celosvětový trh s tablety se neustále dlouhodobě zpomaluje a jednoznačně to dokazují dvě na sobě nezávislé statistiky, které shrnují druhé čtvrtletí tohoto roku. Přestože každá analýza došla k jinému výsledku, tak obě informují o výrazném propadu. Ten se samozřejmě dotkl všech výrobců kromě společnosti Apple. Z ostatních výrobců má dostatečný náskok jihokorejský Samsung, jehož čísla mu zajišťují druhou pozici, respektive první dle operačního systému.

Huawei potvrzuje ambice

Aktuální data poskytly známé firmy IDC a Strategy Analytics, podle kterých první místo patří Applu s nárůstem okolo 1 %. Druhou příčku zastupuje společnost Samsung a na ni dopadl negativní trend, což přesněji znamená pokles přes 10 % v dodávkách. Třetí pozici si pojistil Huawei s výrazným posílením, přičemž nelze do budoucna vyloučit totožný scénář jako v mobilní branži, kde nedávno sesadil Apple z druhého místa v celosvětovém podílu.

Další místa se odvíjejí v podobném tempu, čili výrobce zastihl propad kolem 10 %. Nejvíce v meziročním srovnání ztratil Amazon, u něhož IDC znamenal až – 33 %. Nakonec v celkovém součtu je střídmější Strategy Analytics, kde došli ke ztrátě – 6 % než – 13,5 % od IDC. Nakonec ani chystaná novinka v podobě Galaxy Tab S4 údajně nepřinese mnoho změn do současné situace na trhu a především u samotného Samsungu.

Zdroje: idc.com, businesswire.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat