reklama

Google spouští Cameos, aplikaci určenou pro známé osobnosti

Google spouští Cameos, aplikaci určenou pro známé osobnosti
2018-08-11T14:15:39+02:00
• 11. 8. 2018
1

Představte si, že jste slavná osoba, kterou skrze vyhledávač Googlu vyhledává denně několik desítek až tisíců lidí. Řada lidí se o vás skrze dotazy ve vyhledávači ptá na celou řadu věcí. Vy se můžete rozhodnout na tyto dotazy zodpovědět. V dnešní době existuje hned celá řada možností. Žádná z nich však není zcela komfortní. To se Google snaží změnit uvedením nové aplikace Cameos.

Cameos je aplikací, která slouží pouze veřejně známým osobnostem. Aplikace shromáždí nejzajímavější otázky o vaší osobě a vy na ně můžete odpovědět skrze krátké video. Video následně zamíří na servery Googlu a následně bude zveřejněno přímo ve vyhledávání a v aplikaci Google.

Ačkoliv se přímo nabízí porovnávat Cameos s novinkami, které představil Instagram před pár měsíci, jedná se o služby docela jinou. Instagram cílí na to, aby uživatelé shromažďovali otázky od svých sledujících a mohli je zveřejňovat skrze Instagram Stories. Otázky mohou sledující pokládat vždy až na požadavek uživatele.

Google ale nečeká na aktivní požadavek na dotazy od celebrity. Cameos pouze shromažďuje zadané dotazy skrze vyhledávání Googlu, přičemž celebrita může na ty nejzajímavější odpovědět skrze video. Díky tomu tak mohou známé osobnosti zodpovídat na dotazy, které skutečně někoho zajímají.

Aplikace je prozatím součástí pilotního programu a přístup k ní mají pouze vybrané osobnosti. Přístup k používání aplikace je tedy pouze na pozvánku. Zároveň je důležité zmínit, že je Cameos dostupná prozatím pouze pro majitele iOS. Informace o tom, kdy se aplikace dostane i na Android, nebo kdy přejde z pilotního programu, zatím nejsou k dispozici.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Lenka Belakova

12. 8. 2018, 10:54
Android aplikace

hi super

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim