reklama

Spotify testuje nový „bezpečný režim“ pro Bluetooth zařízení

Spotify testuje nový „bezpečný režim“ pro Bluetooth zařízení
2018-07-19T07:39:20+01:00
• 19. 7. 2018

Nesmírně populární hudební služba Spotify, která uživatelskými počty dýchá na krk Apple Music, teď testuje nové minimalistické rozhraní. To by se mělo soustředit především na případy, kdy je smartphone připojen k nějakému Bluetooth zařízení.

Jednodušší, bezpečnější

Zatím se tento test projevil u minimálního počtu uživatelů. Přesně jsou to 3 % všech Android uživatelů. Spotify tímto testem chce začít přizpůsobovat aplikaci tak, aby někteří hudbou posedlí uživatelé nepůsobili dopravní problémy při manipulaci s aplikací.

Každého asi napadne stejná modelová situace. Jízda v autě. Při této aktivitě je Spotify jednou z nejvíce spouštěných aplikací. Bohužel všichni uživatelé při této činnosti nepoužívají Waze nebo Android Auto, ve kterých je Spotify implementováno, a tím mohou ohrožovat svůj život i životy ostatních. Manipulace s aplikací totiž odpoutává pozornost od řízení, a takováto nepozornost může zapříčinit v nejhorších případech i ztráty na životech.

Manuální ovládání … chybí?

Tento režim aplikace, který by měl onu nebezpečnou manipulaci omezit na minimum, se zatím dá spustit pouze při spárování s Bluetooth zařízením. Zatím to ani nevypadá, že by se funkce dala manuálně vypnout či zapnout. Samo rozhraní využívá velkých tlačítek, a nedává uživateli možnost utéct do pokročilých funkcí, jako je brouzdání v playlistech nebo vyhledávání.

Jediné funkce, které v tomto jednodušším rozhraní zůstaly, jsou tedy pouze prvky ovládání přehrávání hudby, poté tlačítko pro „lajkování“ skladby, a samozřejmě se zobrazují i nějaké základní informace o playlistu.

I když funkce vypadá slibně, absence manuální aktivace této funkce je zatím kritická. Ne všechna auta jsou vybavena Bluetooth přehrávači nebo zařízeními. Řidiči, kteří tak například používají pouze držák do auta, se této funkce zatím nedočkají.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Tomáš Hubka

Student IT, notorický hráč her jak na počítači tak na mobilu, nadšenec do mobilních aplikací a fanoušek seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim