reklama

Apple je žalován kvůli použité slitině

Apple je žalován kvůli použité slitině
2018-07-23T13:58:34+01:00
• 23. 7. 2018
2

Po neuvěřitelně dlouhých sedmi letech skončila největší patentová válka mezi společnostmi Apple a Samsung. Obě firmy se soukromě dohodly na východisku, díky kterému se již nebudou muset scházet u soudů.

Tato dlouhá soudní bitva vůbec poprvé začala v roce 2011, kdy společnost Apple obvinila jihokorejského výrobce Samsung z kopírování iPhonu. O rok později, přesněji v roce 2012, porota rozhodla ve prospěch Applu. Samsung tak musel konkurenční firmě zaplatit 1 miliardu amerických dolarů.

Bohužel pro Apple se nyní bude konat zcela nové soudní líčení, a to právě mezi jablečnou firmou a Singapore Asahi Chemical & Solder Industries PTE Ltd. Když se člověk nad tím alespoň trochu zamyslí, tak má Apple buď fakt smůlu, anebo o všem vždy ví. 

Apple opět před soudem, žalující však peníze nechce

Nicméně, společnost Singapore Asahi Chemical & Solder Industries PTE Ltd prohlašuje, že Apple opět porušil patent. Jedná se o patent, který spočívá v nedovoleném použití slitiny, jež obsahuje měď, cín, bismut a stříbro. Přesně taková slitina byla použita v iPhonech, což se singapurské společnosti nelíbí. 

Hlavní výhodou této slitiny je, že při správném smíchání má velmi dobré fyzikální, ale také i chemické vlastnosti. Apple ale porušil patent, a to hned u několika modelů – iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X. Poněkud bizarní je, že v žalobě není uvedena žádná částka, kterou by společnost Singapore Asahi Chemical & Solder Industries PTE Ltd požadovala. Firma údajně požaduje pouze úhradu veškerých soudních poplatků. 

Zdroj: appleinsider.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Mali z chrapace vytlacit miliardy a dat na podporu detom

Zdeněk Koutský

23. 7. 2018, 14:35

bohužel takhle to nefunguje :-(

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim