reklama

Apple vydal třetí veřejnou betu iOS 12

Apple vydal třetí veřejnou betu iOS 12
2018-07-23T14:44:05+02:00
• 23. 7. 2018

Apple v podvečerních hodinách vypustil třetí vývojářskou beta verzi mobilního operačního systému iOS 12, která je dostupná jak pro iPhone, tak také pro iPad. Nový instalační balíček přinesl další zajímavé novinky a vylepšení, kterých se oficiálně dočkáme až v září. Apple se tedy pomalu a jistě přibližuje do finále.

První uživatelé, kteří si novou beta verzi nainstalovali, ve svých recenzích uvádí, jak moc je třetí verze odlišná od těch předchozích. V celkovém měřítku je iOS 12 beta 3 prakticky ve všem rychlejší. Vývojáři dokázali zlepšit také svižnost, které si na první pohled všimnete u klasických animací, kde se nachází spousty přechodů. Lepší svižnost si všimnete také při spuštění různých aplikací.

Třetí beta verze je dostupná nejen registrovaným vývojářům, ale nově také veřejným beta testerům. Pokud jste v beta programu přihlášeni, v nastavení iOS by se vám měla objevit možnost nové aktualizace. Rozhodně ale nedoporučujeme vývojářskou verzi instalovat na primární zařízení. Jestliže si tedy chcete vyzkoušet iOS 12 beta 3, doporučujeme jej nainstalovat na sekundární zařízení, popřípadě se můžete podívat na naše video níže. 

iOS 12 beta 3 přináší řadu vylepšení

Dle poznámek, jež Apple přidal k instalačnímu balíčku, se testeři mohou těšit na celou řadu opravených chyb, mezi které například patří App Store či Siri Shortcuts. Vývojáři mimo jiné opravili funkci zvanou Čas u obrazovky, jež má uživatelům odhalit závislost na iOS zařízení. 

Předchozí beta verze disponovala velmi nepříjemným problémem, kdy v App Storu nebylo čas od času možné stahovat aplikace. Naopak funkce Siri Shorcuts nefungovala v rámci CarPlay a HomePodu či při uzamčené obrazovce. 

V nedávném článku jsme vás informovali o tom, že společnost Apple plánuje přepracovat svou aplikaci Apple Mapy. Přepracování spočívá v zlepšení mapových podkladů, které se kupodivu objevují v právě vydané beta verzi iOS 12. Původně jsme si mysleli, že se mapových podkladů dočkáme až v průběhu roku, nikoliv za pár dnů. Nových map si všimnete prozatím jen v Kalifornii.

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat