reklama

Testuje se Google vyhledávání pro mobily bez stránkování

Testuje se Google vyhledávání pro mobily bez stránkování
2018-04-09T16:45:36+02:00
• 9. 4. 2018
1

Google se čím dál více zaměřuje na mobilní telefony v rámci všech svých služeb, zejména pak u vyhledávání. V nedávné době například začal znevýhodňovat takové webové stránky, které nemají mobilní verzi. Nyní jsme se dočkali jedné drobnůstky, která může napomoci v rychlejším procházení.

Google vyhledávání s kontinuálním načítáním

Pokud jste zadali cokoliv do Google vyhledávání na mobilním telefonu, tak jste se na další stránku dostali skrze jeden odkaz. Následně se vám na každé další stránce objevily navigační šipky pro procházení stránek. Nyní Google začíná v širším měřítku testovat jednodušší procházení.

 Google vyhledávání pro mobily

Současná verze (první dva snímky) vs. nová podoba

Na konci výsledků se nyní nachází jen jedno tlačítko, skrze které se načtou další výsledky. Na první pohled se jedná o drobnou změnu, která zjednoduší procházení, ale má i své mínusy. Pakliže najdete sérii výsledků až při několikátém donačtení a chcete je někomu poslat, tak vám nebude stačit jen nasdílet URL adresu, jelikož neobsahuje informaci, na které pomyslné „stránce“ jste skončili. Druhá strana si tak bude muset jednoduše donačíst výsledky.

Další nevýhoda se může skrývat v postupné datové náročnosti celé stránky. Při několikanásobném načítání se bude zvětšovat zátěž na operační paměť. V tomto ohledu jsme netestovali, jak velké bude zatížení, ale na slabším hardwaru se může jednat o problém. Vzhledem k tomu, že zatím Google testuje tuto novinku, může dojít ještě ke změnám.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Konečně

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim