reklama

Huawei přinese vlastní HiAssistant

Huawei přinese vlastní HiAssistant
2018-03-13T06:44:24+01:00
• 13. 3. 2018
2

Absenci podpory čínského jazyka ve virtuálních asistentech Amazon Alexa a Google Assistant hodlá již brzy vyřešit společnost Huawei. Podle nejnovějších informací od serveru XDA-Developers má čínský výrobce pracovat na vlastním řešení, které je v současné době ukryto ve firmwaru platformy EMUI. Nicméně chystané řešení bude sloužit pouze čínským uživatelům, protože ostatní jazyky nejsou zatím jejich prioritou.

Pokročilá generace HiVoice

Nevyužitou část trhu zanedlouho vyplní asistent s názvem HiAssistant, který nahradí původní funkci HiVoice známou z vybraných zařízení. Funkce zvládá základní hlasové pokyny a lze ji srovnat například s Google Now. Stejně jak Google připravil dokonalejší Assistant, tak Huawei přinese vylepšeného asistenta HiAssistant. Pro mezinárodní trh dlouho dodávají zařízení s konkurenčními službami a v budoucnu se jich dočká také čínský trh, kde poběží právě HiAssistant.

Logo nového asistenta

První informace odkryl jeden firmwarový soubor z modelu Huawei Mate 10 s EMUI 8.1 založený na Android 8.1 Oreo. Asistent bude nejprve pracovat jen na zařízeních určených pro čínský trh, vybaveny procesorem Kirin 970 a musí podporovat minimálně verzi EMUI 8.1. Uživatel by měl mít k dispozici nepřeberné množství pokynů, přes ovládání jasu až po vyhledávání letenek. Oficiální zmínka může padnout už za pár týdnů během představení modelů P20 a P20 Plus.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Ondřej Bačák

13. 3. 2018, 7:34
Android aplikace

Jj to může být hodně zajímavé.

Florian Maierl

13. 3. 2018, 7:25
Android aplikace

Tak na to se těšíme

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim