reklama

Uber Express POOL – nová služba s levnějším jízdným

Uber Express POOL – nová služba s levnějším jízdným
2018-02-28T17:00:13+01:00
• 28. 2. 2018

Zatímco v našich končinách, zejména v Praze, je služba sdílených jízd Uber trnem v oku, tak uživatelé ve Spojených státech se mohou těšit na novou službu Express POOL. Americká firma se chce více oprostit od nálepky klasické taxi služby, takže již dostupná služba POOL přijde v ještě vylepšené podobě s přívlastkem Express. Služba bude spouštěna postupně a prvně se jí dočkají jen vybrané metropolitní oblasti v zámoří.

Dojděte si pro lepší cenu

Uber Express POOL v podstatě vypočítává cenu na základě toho, jak daleko jste ochotni dojít k objednanému autu. Samozřejmě platí fakt, že čím dál dojdete, tím nižší cena vás čeká v konečném výsledku. Nový algoritmus nejprve bere v potaz polohu samotného uživatele, která má řidiči ušetřit cestu například přes jednosměrky nebo vás vyzvedne na méně frekventovaném místě, kde uživatel nebude k přehlédnutí.

Nová služba má konkurovat současné podobě služby POOL. U ní klesá cena podle počtu uživatelů, kteří se přidají v rámci jedné jízdy. Uber plánuje poprvé spustit službu Express POOL pro uživatele z New York City, San Francisca, Chicaga a přesněji z metropolí Big Apple, Windy City či Bay Area. Ostatní uživatelé mají v současné době bohužel smůlu. Nicméně rostoucí nelibost ze strany taxi služeb donutí Uber k rychlejšímu zavedení odlišení, jako je právě Express POOL.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim