reklama

Samsung si patentoval „létající displej“

Samsung si patentoval „létající displej“
2018-02-19T19:06:48+01:00
• 19. 2. 2018

Společnosti se snaží přijít s produkty, které zaujmou funkcemi, designem nebo praktičností. Samsung si minimálně od roku 2016 pohrává s myšlenkou „létajícího displeje“, zkráceně řečeno. Patentová přihláška popisuje produkt jako dron, jenž má ve své středové části dominantní displej.

Dobrý nápad nebo rozmarnost?

Technologie dronů se v poslední době stala populární a cenově dostupná. Na trhu najdeme velké množství zařízení, které se liší výdrží, velikostí a možnostmi. V podstatě se dá konstatovat, že komerční drony slouží pro zaznamenávání obrazu. Samsung ale uvažuje nad dronem, který by nesloužil jako pokročilá kamera, ale spíše jako zařízení pro zobrazování obsahu.

Patentová přihláška specifikuje, že takové zařízení bude vybaveno čtyřmi vrtulemi, které budou displej stabilizovat. Díky nastavitelné konstrukci bude možné displej naklonit, aby uživatel lépe viděl na obsah a nemusel se nad něj naklánět.

Co se týče displeje, může být nahrazen tabletem nebo notebookem. Díky obsažení nejrůznějších senzorů by mohl „létající displej“ sledovat uživatele a být mu neustále k dispozici. Samsung myslí i na možnost rozeznávání hlasu.

Jeden ze scénářů použití je například poletující displej se zobrazováním reklamy. Naštěstí se najdou i jiné scénáře, kde by taková vymoženost mohla být užitečná. Na druhou stranu vrtule budou produkovat zvýšené proudění vzduchu a také hluk. Je tedy otázkou, jestli by se něco takového dokázalo uchytit na trhu a jestli by se našli zákazníci.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim