reklama

Photos Companion – experimentální aplikace od Microsoftu

Photos Companion – experimentální aplikace od Microsoftu
2018-02-18T08:30:29+01:00
• 18. 2. 2018
4

Microsoft se čím dál více soustřeďuje na aplikace pro platformy Android a iOS. Nyní jsme se dočkali jedné experimentální, která zapadá pro projektu Microsoft Garage. Novinka se jmenuje Photos Companion a jedná se ve skutečnosti o doplněk, který by měl zjednodušit přenášení fotografií ze smartphonu do počítače s Windows 10.

Photos Companion má za cíl co nejrychleji přenést fotografie z mobilu do počítače s využitím maximální rychlosti WiFi. Je zde jediná podmínka, počítač i mobilní telefon musí být připojení na stejné WiFi síti. Následně stačí přes aplikaci naskenovat QR kód vygenerovaný aplikací Fotky v systému Windows 10. Následně vyberete snímky a odešlete je. Přenos je realizován skrze WiFi, takže přenos může být velmi rychlý.

Jen experimentální projekt

Photos Companion je jednoduchá aplikace, ale není zcela dokončena. Například se nám nepodařilo otestovat přenos z Pixelu 2 XL s Androidem 8.1, jelikož aplikace jednoduše spadla při každém pokusu o spárování s počítačem přes QR kód.

Pakliže si nainstalujete Photos Companion, bude potřeba učinit ještě jeden krok, abyste si novinku mohli vyzkoušet. Aplikace Fotky ve Windows 10 totiž nativně neumožňuje importování fotografií s využitím Photos Companion. První musíte ve Fotkách na Windows 10 jít do nastavení (přes tři tečky nahoře vpravo) a povolit v sekci Preview přenos skrze WiFi. Po znovu spuštění Fotek se objeví nová možnost v importování fotografií.

logo-app Photos Companion, a Microsoft Garage project Microsoft Corporation Zdarma ANDROID logo-app Photos Companion Zdarma iOS

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ondřej Láznička

18. 2. 2018, 8:42
Apple aplikace

Na iOs to docela beha, jen na poprve pri posilani 21 fotek to u 19. spadlo.

Přemysl Vaculík

VIP 18. 2. 2018, 11:37
Android aplikace

Tak je to jen beta, s tím se dá počítat.

Ondřej Láznička

18. 2. 2018, 12:43
Apple aplikace

Jo to jasne:) Byl jsem prekvapen ze to preneslo slespon jednu :D

Přemysl Vaculík

VIP 18. 2. 2018, 18:18

Ale spíš by to chtělo otevřené API nebo nějaký standard pro tento typ přenosu. Nutnost instalace aplikace rozšíření ztíží.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim