reklama

Jolla představila Sailfish 3 MWC 2018

Jolla představila Sailfish 3 [MWC 2018]
2018-02-28T07:00:45+01:00
• 28. 2. 2018
5

Na právě probíhajícím veletrhu MWC 2018 představila finská společnost Jolla operační systém Sailfish 3. Splnila tak své sliby a kromě toho rozšířila portfolio zařízení, které tento nezávislý mobilní operační systém podporují.

Jolla Sailfish 3

Nová verze operačního systému přichází s celou řadou vylepšení. Mezi ně můžeme zahrnout například rozšířené bezpečnostní funkce a možnosti. Tím se tak společnost chce zalíbit především firemním zákazníkům. Systém je ale vylepšen i po vizuální a technické stránce. Přináší třeba podporu VoLTE nebo Bluetooth LE. Sailfish 3 by se měl dostat k prvním zákazníkům někdy ve 3. kvartálu letošního roku.

Jak jsme uvedli v úvodu článku, tak společně s novým operačním systémem byla rovněž představena podpora nových zařízení. Mezi ně patří Sony Xperia XA2, Gemini PDA a tablety INOI. Jolla tak využívá právě programu Sony Open Device, díky němuž si zájemci budou moci vychutnat nový operační systém již v létě tohoto roku.

 

Generální ředitel Jolla na veletrhu vyjádřil přesvědčení, že si společnost uvedením 3. generace operačního systému upevní vztahy se zákazníky z B2B nebo B2G sektorů. Vzhledem k přidané podpoře velkých regionálních oblastí společnost věří v rostoucí zájem o tuto platformu i v nových zemích.

Zdroje: fonearena.com, techradar.com, jolla.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Sailfish-u a Sony treba poriadnu reklamu!!! O tychto firmach v Londyne ani poriadne nevedia!!! To je same Apple a Samsung. Su tam neschopny ludia spravit reklamu, a to je chyba!!!

Firemní klientela je asi jediný způsob, jak v dnešní době „prorazit“. Windows měl slušně našlápnuto a totálně šance nevyužil. Každopádně, budou to mít velmi těžké se prosadit.

Přemysl Vaculík

VIP 1. 3. 2018, 7:07

Problém je, že Google začíná více tlačit na korporátní klientelu.

Jole sa potichu dari.

Přemysl Vaculík

VIP 1. 3. 2018, 7:07

Šance je, ale chtělo by to pořádného partnera.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat