reklama

Platby na internetu s využitím biometrického zabezpečení už v roce 2019

Platby na internetu s využitím biometrického zabezpečení už v roce 2019
2018-01-30T14:02:43+02:00
• 30. 1. 2018

Dvoufázové ověření identity patří k nejbezpečnějším způsobům jak potvrdit událost nebo se jen přihlásit do jakéhokoliv systému nejen na internetu. Pro placení v eshopech vám postačuje pár čísel z plastové kartičky od banky, ale v dohledné době se může vše změnit.

Nástup biometrie odpovídá požadavkům zákazníků na bezpečná platební řešení, nákupní pohodlí a rychlost, což je v souladu s postupující digitalizací jejich životního stylu. Hesla jsou neoblíbená a nepohodlná, často ale také slabým článkem bezpečnosti. Využívání biometrických prostředků bude přínosem i pro obchodníky a banky,“ uvedl generální ředitel Mastercard pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko Miroslav Lukeš.

Konkrétně společnost Mastercard chce v roce 2019 nabídnout dvoufázové ověření platby na internetu s využitím biometrických údajů. Budete tak moci potvrdit platbu skrze svůj mobilní telefon, kde bude postačovat identifikace na základě obličeje nebo třeba s využitím otisku prstu.

Mastercard tak nabídne možnost dodatečného bezpečného ověřování skrze mobilní telefon zákazníka a nebude potřeba zadávání jednorázových kódů z SMS zpráv nebo něco podobného. Samozřejmě je zde otázka rozšíření a využití. Nového způsobu ověření bychom se měli dočkat od Mastercard v dubnu příštího roku.

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat