Samsungu v roce 2018 hrozí pomalejší růst

Samsungu v roce 2018 hrozí pomalejší růst
2017-12-21T08:50:46+02:00
• 21. 12. 2017
1

Výzkumná firma Strategy Analytics ze Spojených států vydala novou zprávu, která příliš nepotěší vedení společnosti Samsung. Přestože jihokorejský výrobce trhal rekordní čísla v letošním roce, tak pro rok 2018 mu nepředpovídají světlé chvilky u chytrých telefonů. Tady analytici očekávají zpomalení růstu, což naopak mohou zachránit oblasti, kde dlouhodobě jsou v kladných číslech.

Samsung údajně čeká nejpomalejší růst mezi pěti nejlepšími prodejci telefonů po celém světě. To bude mít za následek, že jejich celkový podíl na trhu klesne pod 20 procent. Podle Strategy Analytics dodají v roce 2017 celkem 319 milionů zařízení a získají 20,5% celosvětového trhu. V příštím roce má podíl klesnout na 19,2 % s 315 miliony dodanými kusy. Předpověď je založena na tlaku čínských výrobců ve střední a nižší třídě nebo společnosti Apple v nejvyšších patrech.

Jestliže se tato předpověď vyplní, tak to bude poprvé od roku 2005, kdy klesne jejich podíl v ročním souhrnu. Do toho není počítán loňský propad s nepovedeným modelem Galaxy Note 7. U ostatních výrobců jako je Huawei, Oppo, Xiaomi lze vyhlížet posílení současné pozice nebo mírný nárůst. Hojně očekávaný model Galaxy S9 tedy ponese velkou zodpovědnost, ale cenově dostupnější konkurence z Číny mu přidělá mnohem více práce.

Zdroj: koreaherald.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Martin Jeřábek

VIP 21. 12. 2017, 12:09

Nedivím se viz S9 žádná velká změna oproti S8.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat