reklama

Samsung poprvé spustil síť LTE-R

Samsung poprvé spustil síť LTE-R
2017-12-31T12:32:44+01:00
• 25. 12. 2017

Společnost Samsung získala další světové prvenství, avšak ne v segmentu mobilních telefonů. Tentokrát se můžou pochlubit nasazením nové síťové technologie LTE-R jako první na světě. Zatímco v našich končinách se pražské metro potýká s nedostatkem signálu kvůli operátorům a dopravnímu podniku, tak jihokorejský výrobce má za sebou již druhý úspěšně dokončený projekt.

Telekomunikační firma KT zvolila společnost Samsung jako zhotovitele LTE-R sítě u vysokorychlostních vlaků mezi městy Wonju a Gangneung v Jižní Koreji. Celá trasa měří 120 kilometrů a vozy se pohybují rychlostí až 250 km za hodinu. Samsung v roce 2015 získal dohromady pět projektů, přičemž tento je druhý z celkového počtu. Prvním projektem byla linka se 40 zastávkami ve druhém největším městě – Busan Metropolitan.

Co se týče samotné technologie, tak umožňuje vysokorychlostní bezdrátovou komunikaci (hlasovou, datovou) uvnitř vlaků, mezi vlaky a při spojení s dispečinkem na zemi. Zlepšená stabilita komunikace při kritických situací pomůže také vlakovému personálu nebo kontrolním střediskům. Samsung dokonce vyvinul vlastní odolný telefon pro zaměstnance. Závěrem zbývá zmínit, že třetím projektem bude linka mezi letištěm Incheon a centrem města Seoul.

Zdroj: news.samsung.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim