reklama

Haven: Keep Watch – nová bezpečnostní aplikace

Haven: Keep Watch – nová bezpečnostní aplikace
2017-12-23T08:47:02+01:00
• 23. 12. 2017

Velkým tématem v poslední době je soukromí a svoboda projevu. Díky tomu také roste trh s bezpečnostními prvky. Pokud hledáte levné, bezpečné a jednoduché řešení, jak si ohlídat vlastní soukromí, možná by vás mohla zaujmout aplikace Haven: Keep Watch.

Ze základního popisu novinky se dá konstatovat, že aplikace využívá všechny dostupné senzory včetně kamer k detekci pohybu nebo jakékoliv aktivity v místnosti. Kromě pořizování fotografií umí aplikace detekovat i změnu osvětlení nebo vibrace. Jakmile dojde k zaznamenání aktivity, odesílá informace majiteli, že se něco děje. Zároveň v zařízení zůstává log s veškerými událostmi.

Haven: Keep Watch umí primárně odesílat SMS zprávy s varováním – funguje i s českým telefonním číslem. Kromě toho nabízí i možnost využívání služby Signal nebo TOR. Tyto možnosti si můžete přidat skrze nastavení po inicializaci aplikace.

Hlavním cílem aplikace je vytvořit z jakéhokoliv mobilu zařízení pro detekci narušení soukromí. Kromě toho se jedná o open-source, díky čemuž si kdokoliv může vytvořit vlastní verzi, případně se přesvědčit, že aplikace neodesílá data jinam, než by bylo potřeba.

Podobné tituly najdete v Obchodě Play, ale za Haven: Keep Watch stojí dvě organizace – Guardian Project a Freedom of the Press Foundation. Za druhou zmíněnou najdeme Edwarda Snowdena.

logo-app Haven: Keep Watch (BETA) The Guardian Project Zdarma ANDROID

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim