reklama

OnePlus 5 dostává aktualizaci na Android Oreo

OnePlus 5 dostává aktualizaci na Android Oreo
2017-12-25T15:56:09+02:00
• 25. 12. 2017
2

Po měsíci testování open beta Androidu 8 na OnePlus 5 přichází stabilní varianta. Nová verze nese názve Oxygen OS 5.0 a kromě Androidu 8 skrývá další přidané funkce od společnosti OnePlus.

Bohužel bez projektu Treble

OnePlus sice naslouchá své komunitě, ale není tomu tak vždy. Nyní však udělala přesně opačný krok, než chce komunita. OnePlus se rozhodl odejmout balíček Treble z aktualizace na Android 8. Tím pádem současné majitele telefonů OnePlus 3/3T/5/5T upozadil a nedává jim naději, že tak budou mít více aktualizací systému Android. Projekt Treble má zaručit výrobcům telefonů jednodušší a rychlejší aktualizaci systému, avšak v podmínkách je uvedeno, že tuto funkci musí mít každý telefon, který má rovnou z továrny Android 8. Ty se starším systémem tuto novinku mít nemusí.

V nové verzi Oxygen OS 5.0 aka Android 8 přináší vylepšení kamery, optimalizaci launhceru, přidání lokalizace fotografií v galerii, menší doplňky v kalkulačce a v hodinách. Největší změny jsou však v samotném systému, kde jsou přidány Parallel Apps, Quick Settings jsou pozměněny po vzoru čistého Androidu 8, nižší spotřeba při spořiči baterie, vylepšení WiFi, vylepšení v oblasti obrazovky apod. S oficiální verzí přichází i bezpečností záplata z prosince 2017. Ti, co však testují Android 8 a mají Open Beta 2, tak stále mají bezpečnostní balíček z listopadu.

Brzo bude i Face Unlock

CEO OnePlus Carl Pei na Štědrý den nadělil majitelům telefonů OnePlus informaci, že brzy přijde i Face Unlock do jejich zařízení. Jde o zatím nejrychlejší odemykání telefonu pomocí přední kamery na světě.

Zdroj: m.androidcentral.com

reklama
reklama
reklama
Samsung Galaxy Note10

Karel Čapka

Třiadvacetiletý absolvent žurnalistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímá se o moderní technologie, sociální sítě a má rád focení. Vždy si najde chvilku na čtení a baví ho učit se novým věcem. Zajímají jej dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Martin Jeřábek

25. 12. 2017, 18:53

Treble nemá mít ani S8/8+ a Note 8

Důvod proč OnePlus nechce na jejich stávajících telefonech podporovat Prohect Treble je údajně ten, že je možnost bricknutí telefonu při aktualizaci a OnePlus to nechce riskovat

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim